ggg ggg

W Ząbkach choinka rozświetliła miasto

6 grudnia data szczególna dla najmłodszych mieszkańców Ząbek – tuż po rozświetleniu miejskiej choinki z upominkami przybył Mikołaj

Uroczysta iluminacja pierwszej ząbkowskiej choinki w miniony piątek zgromadziła wielu mieszkańców Ząbek. W Parku Miejskim im. Szuberta ustawiono choinkę i po raz pierwszy za sprawą burmistrz Małgorzaty Zyśk rozświetliła ona grudniową noc wprawiając przybyłych na iluminację w prawdziwy zachwyt. Udział wzięli m.in.: wiceburmistrz Kamil Kowaleczko, radny powiatowy Sławomir Pisarczyk z żoną i córką, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Edyta Kalata oraz radni miejscy. Konferansjerem był Dariusz Dudkiewicz.
– Po raz pierwszy rozświetliliśmy w Ząbkach choinkę miejską. Cieszę się ogromnie, że tak wielu mieszkańców przyszło tutaj całymi rodzinami. Roześmiane dziecięce buzie i pełne radości oczy najmłodszych to wspaniały widok – powiedziała burmistrz Małgorzata Zyśk.
Oczywiście mieszkańców przywitała Pani Burmistrz, a w chwilę po zabłyśnięciu choinkowych świateł zachęciła najmłodszych mieszkańców do przywołania Świętego Mikołaja. Ku radości dzieci przybył niebawem niosąc ze sobą słodkie upominki. W rolę Mikołaja wcielił się radny Adam Niewiadomski, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo ze swej roli wywiązał się znakomicie. Wszyscy też chcieli przywitać się z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Impreza na tym się nie zakończyła, bo zaproszono chętnych do świętowania i śpiewania kolęd wspólnie z członkami Miejsko-Parafialnego Chóru Cantores Misericordiae. Rozbrzmiewające najpiękniejsze polskie kolędy stworzyły prawdziwie świąteczny nastrój. Goście mogli też skosztować przysmaków, bo na miejscu czekały: ciepłe pierogi, oscypek z żurawiną, czy bezalkoholowy grzaniec, ciepła kawa i herbata. Atrakcją dla najmłodszych był również dmuchany Mikołaj.
/KW/

418 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij