ggg ggg

W Węgrowie powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Powiat Węgrowski przy współpracy z SP ZOZ-em oraz pozostałymi samorządami z terenu powiatu węgrowskiego planuje utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, który zostałby zlokalizowany przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie.

Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku z zagospodarowanym poddaszem, w którym znajdzie się minimum 50 miejsc przeznaczonych dla pacjentów. ZOL będzie pełnił funkcję hospicjum dla osób przewlekle chorych.
Oprócz tego w budynku zlokalizowane zostaną: pomieszczenia administracyjne, izba przyjęć/rejestracja, gabinety zabiegowe i lekarskie, rehabilitacja, fizjoterapia, kuchnia i jadalnia, kaplica i szatnie. Okolica budynku będzie miała charakter sprzyjający wypoczynkowi, a w bliskim sąsiedztwie ulokowany zostanie obszerny parking.
W chwili obecnej powstała koncepcja techniczna i wizualna inwestycji, na ostatnim Konwencie Wójtów i Burmistrzów, który miał miejsce 21 lipca, samorządowcy podjęli decyzję o konieczności zrealizowania tej inwestycji. Kolejnym krokiem jest stworzenie projektu, co ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

/Starostwo Powiatowe
w Węgrowie/

239 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Batalia o dyrektora ZSP w Łochowie

Zapewne nasi czytelnicy pamiętają dramatyczne wysiłki z obsadzeniem stanowiska dyrektora szkoły w Łochowie. Zmasowany atak na władze starostwa węgrowskiego za...

Zamknij