ggg
ggg ggg

W Starych Załubicach, Radzyminie, Wołominie, Tłuszczu, Kobyłce, Ząbkach i Zielonce powstaną kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych!

We wtorek, 8 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim delegacja powiatu wołomińskiego na czele ze starostą Adamem Lubiakiem, podpisała z wojewodą Konstantym Radziwiłłem umowę dotacyjną na realizację projektu pt. „Bezpieczny pieszy na przejściach w powiecie wołomińskim”.

Z radością przychodzi nam poinformować, że powiat wołomiński pozyskał 100 tys. zł na realizację projektu pt. „Bezpieczny pieszy na przejściach w powiecie wołomińskim”, w ramach naboru do programu MSWiA – Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka.
W spotkaniu podczas którego podpisano z wojewodą mazowieckim umowę dotacyjną, obok starosty Adama Lubiaka udział wzięli: wicestarosta Piotr Borczyński, członek Zarządu Powiatu Paweł Dąbrowski oraz skarbnik Agnieszka Adam.


Projekt zakłada doposażenie przejść dla pieszych m.in. w dodatkowe oświetlenie, znaki pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, dzięki czemu znacząco zwiększy się bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu na 10 przejściach w 6 gminach:

RADZYMIN:
Dwa przejścia dla pieszych na ul. Korczaka, róg ul. Słowackiego w Radzyminie, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Medycznego;

Przejście dla pieszych w Starych Załubicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej.

KOBYŁKA:
Przejście dla pieszych przy ul. Zagańczyka w Kobyłce, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej;

Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Zagańczyka i Serwituckiej.

TŁUSZCZ:
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Głowackiego w Tłuszczu, w niedalekiej odległości od Szkoły Podstawowej.

WOŁOMIN:
Przejście dla pieszych przy Al. Armii Krajowej w Wołominie, zlokalizowane między ul. Laskową, a Szkołą Podstawową;

Przejście dla pieszych przy Al. Armii Krajowej w Wołominie, w pobliżu Zespołu Szkół Ekonomicznych.

ZIELONKA:
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Wolności i ul. Wesołej.

ZĄBKI:
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Sobieskiego.

/opr. KW/

390 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej Klas Mundurowych „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym”

W piątek, 4 września dziesięć drużyn liceów mundurowych PUL z Wołomina i Dębego Wielkiego, przystąpiło do rywalizacji w ramach Turnieju...

Zamknij