ggg ggg ggg ggg

W Serocku podpisano umowy dotacyjne
dla jednostek OSP

W piątek, 28 października w Serocku zostały podpisane umowy dotacyjne z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatów: legionowskiego i nowodworskiego.

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy i parlamentarzyści:
Wiceminister rodziny i polityki społecznej Anita Czerwińska, Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński, Poseł Dariusz Olszewski, Radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego i szef gabinetu politycznego MSWIA Michał Prószyński oraz Burmistrz Serocka Artur Borkowski.
Umowy dotacyjne z jednostkami OSP i samorządami podpisała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie.
Do dziesięciu jednostek OSP z terenu powiatów: legionowskiego i nowodworskiego trafi łącznie 195 013,90 zł na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Środki otrzymają jednostki OSP w Czosnowie, Jabłonnie, Janówku – Górze, Kałuszynie, Kazuniu Polskim, Kątach Węgierskich, Legionowie, Nieporęcie, Serocku i Woli Kiełpińskiej.
Sześć jednostek OSP z obydwu powiatów otrzyma łącznie
78 737,43 zł na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych. Dotacje trafią do OSP w Legionowie, Łomnej, Nowym Dworze Maz., Skrzeszewie, Wieliszewie i Woli Kiełpińskiej.
/opr. KW; foto: serock.pl/

424 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Wdzięczność i Pamięć”

– projekt, który integruje społeczność szkolną wokół idei pielęgnowania pamięci o Bohaterach i Zasłużonych Mieszkańcach Ziemi Radzymińskiej Uczniowie kl. V...

Zamknij