ggg ggg

W Radzyminie zawiązało się koło Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (20.12.2011)

Radzymińskie Koło Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej zostało powołane do istnienia we środę, 7 grudnia. Podczas pierwszego spotkania wyłoniono pięcioosobowy Zarząd Koła, w skład którego weszli: Marek Brodziak (przewodniczący), Zbigniew Piotrowski (zastępca przewodniczącego), Zbigniew Jabłoński (sekretarz) oraz członkowie zarządu: Dorota Więch i Mirosław Jusiński.
– Naszym głównym celem jest budowa demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Silny samorząd i świadomie działający w nim obywatele to podstawa w dążeniu do ciągłej poprawy naszego życia. Dlatego też zapraszamy wszystkich naszych sympatyków jak również naszych adwersarzy do merytorycznej dyskusji na temat naszych codziennych problemów oraz propozycji ich rozwiązywania – informuje przewodniczący Koła Marek Brodziak.
Warto przy okazji wspomnieć, iż Mazowiecka Wspólnota Samorządowa już od kilku lat prężnie działa na terenie Powiatu Wołomińskiego, w tym też w gminie Radzymin. Spośród dwunastu obecnie urzędujących burmistrzów i wójtów, aż ośmiu wybranych zostało właśnie z list wyborczych Wspólnoty. Wśród nich, po raz kolejny mandat zaufania zdobył obecny burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, jak również 8 z 21 rajców miejskich.
– Taki wynik świadczy o tym, że mieszkańcy gminy Radzymin darzą nasze Stowarzyszenie dużą sympatią, która jeszcze bardziej motywuje nas do pracy. Nie chcąc zawieść Państwa zaufana postanowiliśmy sformalizować nasze szeregi, w celu poprawy efektywności naszej pracy i podniesienia rangi Radzymina na forum innych miast i gmin powiatu wołomińskiego, jak również województwa mazowieckiego – zapewnia przewodniczący Marek Brodziak.
/opr. M.B.; R.L./

960 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesteście podobni do Chrystusa, którego narodziny właśnie świętujemy…

- Wy strażacy, jesteście do Niego szczególnie podobni, poprzez swą gotowość do niesienia pomocy i chęć ratowania mienia i życia...

Zamknij