ggg ggg ggg ggg

W Gminie Zabrodzie – inwestycje w pełni (23.07.2013)

Okres od wiosny do późnej jesieni jest zwyczajowo czasem wszelkich prac budowlanych, remontów, modernizacji i przebudowy. Nie dziwi, więc aktywność w tym zakresie na terenie gminy Zabrodzie. Inwestycje drogowe zainicjowane przez śp. wójta Adama Ołdaka i pod czujnym okiem Agnieszki Sosnowskiej (w ostatnim okresie zastępcy wójta) trwają bez przeszkód i opóźnień.

Jak wcześniej w wywiadzie do naszej gazety podkreślał Adam Łossan – nowy wójt gminy (od lipca mianowany na czas wyborów), jest pod wrażeniem ładu i porządku panującego w Urzędzie i gminie. Inwestycje prowadzone w gminie są pozytywnym przykładem dobrego gospodarowania i podnoszenia jakości życia mieszkańców. W wielu gminach i miastach można tylko pomarzyć o tak dobrym i skutecznym gospodarowaniu.
Chcemy naszym czytelnikom oraz mieszkańcom gminy Zabrodzie przybliżyć dokonania samorządu i sekretarz Agnieszki Sosnowskiej.

Centrum Niegowa i Słopska z nowymi chodnikami

W ramach zadania „Zagospodarowanie centrum wsi Niegów oraz zagospodarowanie centrum wsi Słopsk” trwa budowa chodnika przy drodze powiatowej o łącznej długości 2360 mb i szer. 1,5 m. Z tego na terenie wsi Niegów 430 mb, a na terenie wsi Słopsk 1930 mb. Wykonawcą robót jest firma „Budowa, Remonty Dróg, Ulic, Chodników Damian Prokopowicz z siedzibą w Tłuszczu. Wartość robót zamyka się kwotą 444 799,61 zł, z tego 271 220,00 zł Gmina Zabrodzie pozyskała z UE w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Gaz dla SŁOPSKA

Firma Gaz Media z Wołomina jest wykonawcą budowy gazociągu średniego ciśnienia  Ø  110 o długości 920mb  oraz Ø 40 długości  360 mb  we wsi Słopsk. Prace są koordynowane tak, aby nie kolidowały z budową chodnika.

 P1050491

P1050492

 

„Przebudowa drogi gminnej transportu rolnego miejscowości Anastazew”

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej o długości 735 mb i szerokości 5 m. Wykonawcą robót jest firma Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk z Pułtuska. Wartość inwestycji 217 810,06 zł

Chodniki w budowie

Trwa budowa chodników w centrach miejscowości Mostówka, Choszczowe, Adelin. Realizacja inwestycji współfinansowana jest z funduszy Unii europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

„Zagospodarowanie centrum miejscowości Adelin”

Całkowita wartość inwestycji wynosi – 75 892,09 zł, w tym kwota dofinansowania – 46 275,00 zł. Inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Adelin (na odc. od skrzyżowania dróg Adelin – Zabrodzie – Mostówka – Choszczowe do Publicznej Szkoły Podstawowej w Adelinie).

 DSCF8517

„Zagospodarowanie centrum miejscowości Mostówka”

Całkowita wartość inwestycji wynosi – 207 283,94 zł, w tym kwota dofinansowania to 126 932,00 zł. Inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Mostówka – ul. Napoleońska (na odc. od ul. Piwnej do końca zabudowań w kierunku Zabrodzia).

 

Dom Kultury w Anastazewie i łącznik drogowy drogi relacji Kiciny – Choszczowe

„Zagospodarowanie centrum miejscowości Choszczowe”

Całkowita wartość inwestycji wynosi – 214 239,20 zł, w tym kwota dofinansowania – 130 633 zł. Inwestycja obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi gminnej w miejscowości Choszczowe (na odc. od granicy z msc. Kiciny do końca zabudowań w kierunku miejscowości Adelin).
Chodnik w miejscowości Kiciny wykonany na dł. 175 mb za kwotę 29 681,55 zł.

Jak nasi czytelnicy zauważyli część inwestycji jest pokazana w trakcie robót budowlanych, część jest już oddana do użytku. Wydawałoby się, że niektóre z nich, jak na przykład łącznik drogi to niewielka robota, ale latami nie udawało się poprawić zjazdu z większej drogi do tej mniej ważnej. Teraz w Gminie Zabrodzie zmieniło się podejście samorządu i te małe roboty są wykonywane w miarę środków i możliwości. Nie są to prace nagłaśniane, ale o tak dużej uciążliwości dla mieszkańców, ze należy Gminę Zabrodzie i jej pracowników za dostrzeżenie ich pochwalić.
Przy prezentacji już wykonanych części inwestycji drogowych towarzyszyła nam sekretarz Agnieszka Sosnowska i wójt Adam Łossan.

/Janina Czerwińska/

2 785 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jako burmistrz muszę uszanować decyzję radnych. Uważam jednak, że Wołomin potrzebuje nowej siedziby dla MDK-u… – o partnerstwie publiczno-prywatnym, które stanowiłoby ewenement (16.07.2013)

W ubiegły czwartek, 11 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wołominie, podczas której rajcowie odrzucili projekt uchwały intencyjnej...

Zamknij