ggg ggg ggg

W drugiej turze Ryszard Madziar zmierzy się z Elżbietą Radwan!!!

O tym, kto zostanie burmistrzem Wołomina przesądzi druga tura wyborów. W minioną niedzielę, 16 listopada mieszkańcy miasta i gminy zdecydowali, że dotychczasowy burmistrz Ryszard Madziar, zmierzy się w niej z Elżbietą Radwan, popieraną przez Jeden Powiat Centrum Samorządowe.

wolomin

Spośród siedmiu kandydatów, ubiegających się o fotel burmistrza Wołomina, największe poparcie w niedzielnych wyborach zdobył ubiegający się o reelekcję Ryszard Madziar, na którego oddano 7970 spośród 19954 głosów ważnych. (Minimalna liczba głosów wymagana do zwycięstwa wynosiła 9776, a uprawnionych do głosowania było 40097 mieszkańców). Na drugim miejscu (co dla wielu okazało się niespodzianką) uplasowała się Elżbieta Radwan, która otrzymała 3333 głosów, dzięki czemu nadal pozostaje w grze o fotel burmistrza. Kolejne miejsca zajęli: Jerzy Mikulski z KWW Porozumienie Samorządowe Wołomin – 3312 głosy; Igor Sulich – KW Platforma Obywatelska RP – 1986 głosów; Rafał Pazio z KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa – 1391; Dominik Kozaczka z KWW Inicjatywa Samorządowa – 1287 głosów oraz Monika Błaszczak z KWW Nasze Jutro – 271 głosów.

W wyborach do Rady Miejskiej największe poparcie uzyskali kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy otrzymali aż 14 mandatów. /R.L./

Skład nowej Rady Miejskiej w Wołominie, wyłonionej w wyborach w dn. 16 listopada 2014 roku. (Kolejność według okręgów):

1. Kowalczyk Tomasz (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) – 368 głosów
2. Orych Jakub (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 273 głosy.
3. Bieńczyk Mirosław Roman (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 339 głosów.
4. Kowalczyk Edyta Mariola (KWW Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan) – 375 głosów.
5. Dol Stanisław Wojciech (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 418 głosów.
6. Górski Marek (KWW Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan) – 377 głosów.
7. Sikorski Piotr Krzysztof (KWW Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan) – 262 głosy.
8. Kobus Robert (KWW Porozumienie Samorządowe Wołomin) – 182 głosy.
9. Łoś Maciej Krzysztof (KWW Porozumienie Samorządowe Wołomin) – 358 głosów.
10. Czarzasty Leszek Józef (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 390 głosów.
11. Kozaczka Dominik (KWW Inicjatywa Samorządowa) – 213 głosów.
12. Skoczeń Grzegorz (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 229 głosów.
13. Banaszek Paweł (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 129 głosów.
14. Dembiński Eugeniusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 218 głosów.
15. Bereda Mateusz (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 351 głosów.
16. Paziewski Zbigniew Roman (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 285 głosów.
17. Fuśnik Konrad Łukasz (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 256 głosów.
18. Rembelski Krzysztof Adam (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 294 głosy.
19. Stępnik Mariusz Stanisław (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 178 głosów.
20. Bereda Adam (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 233 głosy.
21. Wiatrak Emil (KWW Centrum Samorządowe Elżbiety Radwan) – 202 głosy.
22. Żelezik Andrzej Marcin (KWW Porozumienie Samorządowe Wołomin) – 173 głosy.
23. Sawicki Bogdan Leszek (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 302 głosy.

3 362 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbigniew Piotrowski czy Krzysztof Chaciński – Kogo wybiorą radzyminiacy?!?

30 listopada mieszkańcy miasta i gminy Radzymin wezmą udział w drugiej turze głosowania na burmistrza. Rywalizować w niej będą starający...

Zamknij