ggg ggg ggg

VII Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

10 listopada 2023 roku już po raz siódmy Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej w Urlach zorganizowało Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbył się w GOK w Jadowie.

VII Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej odbył się pod Patronatem honorowym: Ministra Obrony Narodowej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Muzeum Wojska Polskiego, Starostwa Powiatowego w Wołominie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach, Jadowskiego Stowarzyszenia Historycznego, Bractwa Strzeleckiego Salwa Wołomin.
Na konkursie obecni byli: Maria Łopuska w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, ppłk Marcin Boruta z 23. BLT w Mińsku Mazowieckim, mjr Szymon Sztuk z OSŻW im. gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego — „Jura” w Mińsku Mazowieckim, ppłk Tomasz Wilk CWCR, ppłk Paweł Majchrowski WCR Warszawa-Praga, st. kpr. Wojciech Kotowski i kpr. Jakub Komar z 5.MBWOT z Ciechanowa, podinsp. Tomasz Młynarczuk Komendant KP w Jadowie, podinsp. Tomasz Michno z CSP w Legionowie, Dariusz Kokoszka Burmistrz Miasta i Gminy Jadów, Radni Gminy Jadów, Ryszard Walczak reprezentujący WITU w Zielonce, Magdalena Donoch reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie, Barbara Tuzel Górczewska i Leszek Czajkowski, Teresa Urbanowska z Życia Powiatu na Mazowszu, ks. Bogdan Lewiński dziekan parafii Jadów, Wiesław Zienkiewicz pseudonim „Krecik” uczestnik Powstania Warszawskiego, Jerzy Dobrowolski członek Światowego Związku Żołnierzy AK, dyrektorzy szkół oraz i opiekunowie uczestników konkursu oraz lokalni mieszkańcy.
Po powitaniu uczestników Konkursu i gości przez dyrektor Beatę Skulimowską odczytany został list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej przeznaczony był dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych
(I kategoria) i uczniów ze szkół ponadpodstawowych ( II kategoria). W I kategorii udział wzięło 9 uczniów z 5 szkół, a w II kategorii 10 uczniów z 6 szkół z powiatu wołomińskiego. W jury zasiedli: Magdalena Donoch z GOK w Jadowie, Barbara Tuzel Górczewska muzyk, Leszek Czajkowski muzyk, ppłk Marcin Boruta 23. BLT w Mińsku Mazowieckim, Teresa
Urbanowska.
Komisja przyznała następujące nagrody w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce — Jagoda Gołębiewska; Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Urlach – „Sen o Katyniu”;

II miejsce — Maciej Król; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadowie – „Ojczyzna” Marek Grechuta;
III miejsce — Maria Staszak; SP nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie -„Dziewczyna z granatem” Bożena Kraczkowska.
Komisja przyznała następujące nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce — Anna Komuda; ZSE im. S. Staszica w Wołominie – „Miasto”;
II miejsce – Aleksandra Antczak; Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu – „Warto jest wierzyć Witold Ludwig oraz Kinga Kwiatkowska; Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu – „Rozkwitały pąki białych róż”;
III miejsce — Zofia Kaczmarska; ZSE im. S. Staszica w Wołominie – „Partyzant” Dżem; Wyróżnienie: Jędrzej Kruk — utwór „Wojenko, wojenko” Feliks Gwóźdź; Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku.

/Info, oprac. KW/

400 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
XII edycja Łochowskiej Jesieni Poezji już za nami!

17 listopada 2023 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się już XII Łochowska Jesień Poezji ,,Przystanek...

Zamknij