ggg ggg ggg

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dąbrówka

Piękną tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie, stało się organizowanie dorocznego Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
W tegorocznej, siódmej edycji konkursu wzięło udział aż 37 uczniów i przedszkolaków z terenu Gminy Dąbrówka.

VII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dąbrówka, odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie w piątek, 9 grudnia.
Było to niezwykłe przeżycie. Na repertuar złożyły się zarówno kolędy tradycyjne, znane od pokoleń, ale też zupełnie współczesne pastorałki. Wszyscy uczestnicy podzielili się swoim niezwykłym wokalnym talentem i wręcz zaczarowali publiczność. Magia cudownych melodii oraz piękno słów udzieliło się wszystkim obecnym, zapanowała niezwykła świąteczna atmosfera.
W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Goszczyńskiej we Wszeborach. Nie zabrakło przedszkolaków z następujących placówek: Przedszkola „Bajkowy Świat” w Chajętach, Oddziału Przedszkolnego w Józefowie, Oddziału Przedszkolnego we Wszeborach, Przedszkola „Wyspa Malucha” we Wszeborach. Łącznie w konkursie wzięło udział
37 uczniów i przedszkolaków.
Obecni byli także nauczyciele oraz rodzice, którzy bardzo przeżywali występy swoich podopiecznych.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciła również Zastępca Wójta Gminy Dąbrówka Agnieszka Gryglas, która „trzymała mocno kciuki” za wszystkich uczestników konkursu.
Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie z kl. 1-3, uczniowie z kl. 4- 6 oraz uczniowie kl. 7- 8. Wszystkich uczestników oceniała komisja w składzie: Helena Kuśkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Dąbrówka, Anna Maniecka – Dyrektor GCK w Dąbrówce, Lidia
Sikorska-Księżnik odpowiedzialna w UG Dąbrówka za promocję i współpracę z organizacjami pozarządowymi,
Arkadiusz Wójcik – Dyrektor Szkoły oraz organizatorzy konkursu: Elwira Sobólska – Nauczyciel religii, Izabela Głowacka – Nauczyciel muzyki.
Trzeba przyznać, że wykonanie utworów i ich aranżacja były na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy dołożyli wszelkich starań, aby zaśpiewać jak najładniej. Komisji konkursowej było bardzo trudno wyłonić zwycięzców spośród licznego grona utalentowanych wykonawców. Bardzo nas cieszy, że Przegląd Kolęd i Pastorałek zyskał tak duże uznanie na terenie Gminy Dąbrówka i z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Również ważne jest to, że polskie kolędy oraz pastorałki są tak dobrze znane przez dzieci i młodzież – przecież to ważny element naszej wiary katolickiej, a także istotna część polskiej kultury i tradycji.
W imieniu społeczności szkolnej serdeczne podziękowania składamy: uczestnikom za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu i przepiękne zaśpiewanie utworów, nauczycielom i rodzicom za czas i trud włożony w przygotowanie uczniów i przedszkolaków, Wójtowi Gminy Dąbrówka panu Radosławowi Korzeniewskiemu oraz Zastępcy Wójta Gminy Dąbrówka pani Agnieszce Gryglas za przekazanie funduszy na nagrody dla zwycięzców, pani Lidii Sikorskiej-Księżnik za współorganizację konkursu, pani Izabeli Głowackiej i pani Elwirze Sobólskiej za organizację kolejnej edycji konkursu, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły w Józefowie za przygotowanie dekoracji oraz obsługę techniczną konkursu.


Wyniki VII Przeglądu Kolęd i Pastorałek przedstawiają się następująco:
W kat. wiekowej przedszkole, nagrodzono wszystkich uczestników, jednak szczególne wrażenie na jury zrobił występ Blanki Roguskiej z Przedszkola „Wyspa Malucha”
we Wszeborach, za co przyznano jej wyróżnienie.
W kat. uczniowie z klas 1-3: I miejsce – Sandra Getka, SP im. C. K. Norwida w Dąbrówce; II miejsce – Nikola Augustyniak, SP im. A. Goszczyńskiej we Wszeborach; III miejsce – Jagoda Zając, SP im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie.
W kat. uczniowie z klas 4-6: I miejsce – Zuzanna Lis, SP im. C.K. Norwida w Dąbrówce; II miejsce- Weronika Getka,
P im. C.K. Norwida w Dąbrówce; III miejsce – Amelia Gawlik, SP im. A. Goszczyńskiej we Wszeborach. Wyróżnienie – Maja Gołaszewska, SP im. Jana Pawła II w Guzowatce.
W kat. uczniowie z klas 7-8: I miejsce – Iga Stachurska, SP im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie; II miejsce – Maria Adamska, SP im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku w Józefowie; III miejsce – Kinga Pęgier, SP im. A. Goszczyńskiej we Wszeborach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie niesamowitych przeżyć oraz zapraszamy za rok do Józefowa już na VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek.

/opr. KW; źródło: SP w Józefowie/

191 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie wigilijne Polskiego Stronnictwa Ludowego poprzedzone wizytą Marszałka Adama Struzika

15 grudnia 2022 r. w Wyszkowie odbyło się spotkanie samorządowców powiatu wyszkowskiego, przedstawicieli PSL i sympatyków ugrupowania. Tradycyjne życzenia zostały...

Zamknij