ggg ggg
ggg ggg

VII FESTIWAL MIODU I CHLEBA W KAMIEŃCZYKU

Niedziela, 5 sierpnia 2018 r. upłynęła pod znakiem smakołyków serwowanych tradycyjnie podczas dorocznego Festiwalu Miodu i Chleba w Kamieńczyku.

Pogoda dopisała, więc tłumnie na rynku Tadeusza Kościuszki w Kamieńczyku stawili się sie wystawcy specjałów, którzy na swoich stoiskach oferowali regionalne wypieki, chleby, miody i sery. Impreza rozpoczęła się, jak co roku o godz. 12.00 Mszą św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po godzinie 13.30 uroczyście otwarto imprezę, a prowadzący Mariusz Kubeł przedstawił program wydarzenia. Wiele było występów, m.in. zespołów folklorystycznych, a wśród nich: Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy”, Zespół Ludowy „Jarzębina” z Broku, Kapela Łochowska oraz koncerty zespołu Czerwone Teksasy i Piersi Lepsi oraz Gwiazda festiwalu Danuta Błażejczyk. Prowadzący zapraszał do udziału w konkursach np. zlizywania miodu na czas, w którym zwyciężyła – Michalina (córka) i Piotr (tata) Wysoccy z Ostrowi Mazowieckiej. Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na Produkt Festiwalu. Chleb na liściu chrzanu wypieczony przez piekarnię kurpiowską „Serafin” otrzymał tą prestiżową nagrodę. Wyróżniono zaś – śledzie w sosie musztardowym z miodem – przygotowane przez sklep „Kulinarny Prezent” z Warszawy.
Jak zawsze przy stoisku z pajdami chleba ze smalcem, pieczywem i ciastami ustawiały się kolejki. Atrakcją też były warsztaty pieczenia chleba i degustacje produktów regionalnych, a szczególnie miodu. Swoje wyroby wystawili również artyści rękodzieła. Osoby zainteresowane mogły także obejrzeć prezentację przygotowaną przez Powiatowe Koło Pszczelarzy w Wyszkowie lub odwiedzić Muzeum Historyczno-Etnograficzne Henryka Słowikowskiego.
Każdy znalazł coś dla siebie, a jednocześnie krążąc po rynku w Kamieńczyku brał udział w smacznej i wesołej zabawie.
/J.Cz.; fot. UM Wyszków/

482 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miejsce spotkań i odpoczynku w samym sercu miasta

Będzie piękny, nowoczesny, funkcjonalny i będzie świetną wizytówką Wyszkowa – w centrum miasta właśnie rozpoczyna się budowa Placu Miejskiego. We...

Zamknij