ggg ggg

V etap z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

Jerzy Żukowski starosta Powiatu Wyszkowskiego podczas uroczystości, która odbyła się 18 września 2020 r. w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie podpisał umowę na realizację zadania pn. „Budowa drogi powiatowej Nr 4414W na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka – Etap V – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego”. Kwota dofinansowania to 1 360 806,43 zł.

Umowy o dofinansowanie w dniu 18 września podpisywał z przedstawicielami samorządów wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Jednym z nich był starosta wyszkowski Jerzy Żukowski. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy gminy Somianka po raz pierwszy będą mogli dojechać do Wyszkowa utwardzoną nawierzchnią bez konieczności wyjeżdżania na ruchliwą i niebezpieczną drogę krajową.
Zadanie pn. „Budowa drogi powiatowej Nr 4414W na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka – Etap V – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego” obejmuje budowę drogi o nawierzchni asfaltowej w miejscu dotychczasowej polnej drogi gruntowej wraz ze zjazdami oraz poboczami, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, wykonanie przepustów oraz rowów oraz przebudowę kolizji telekomunikacyjnej linii światłowodowej. Kwota dofinansowania wynosi – 1 mln 360 tys. 806 zł 43 grosze.
Fundusz Dróg Samorządowych wspiera realizację zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest m.in. przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.
W 2019 roku zawarto umowy o dofinansowanie 354 zadań obejmujących 663 km dróg gminnych oraz powiatowych.
W 2020 roku przydzielono ponad 306 mln zł środków dla województwa mazowieckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na listach zostało umieszczonych łącznie 107 nowych zadań (w tym 75 gminnych i 32 powiatowych) obejmujących ponad 190 km dróg.
Inwestycja Powiatu Wyszkowskiego będzie kolejnym zadaniem, które zmieni na lepsze życie mieszkańców i podniesie bezpieczeństwo na powiatowych drogach.
/oprac. J.Cz., foto: Urząd Wojewódzki w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

949 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
81. rocznica śmierci Kazimierza Najnerta

Porucznik rezerwy sędzia Kazimierz Najnert poległ w boju w obronie odcinka „Zakroczym Podklasztor” 81 lat temu. Za swe zasługi został...

Zamknij