ggg
ggg ggg

Uwaga! Od czwartku 8 X 2020 r. ul. Szwoleżerów będzie zamknięta!

l Nastąpią także zmiany w kursowaniu linii autobusowych 199 ZTM oraz Ząbki-2

Ważna informacja dla kierowców i mieszkańców Ząbek. Od najbliższego czwartku, 8 października ul. Szwoleżerów na odcinku pomiędzy ul. Wronią a DW634 zostanie wyłączona z ruchu. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Szwoleżerów na drogę wojewódzką.

Zamknięcie ul. Szwoleżerów związane jest z budową skrzyżowania ulicy Projektowanej z ul. Szwoleżerów.
Firma „STD Sp. z o.o. sp. k.” z Zielonki, realizująca na zlecenie firmy „Polnord” budowę ul. Projektowanej w Ząbkach poinformowała o wprowadzeniu od czwartku, 8 października czasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Szwoleżerów i drogi Wojewódzkiej Nr 631 – al. M. J. Piłsudskiego/Żołnierska. (Firma „Polnord” realizuje budowę ul. Projektowanej na odcinku między ul. Andersena i Powstańców na podstawie zawartego porozumienia z Miastem Ząbki – jako część infrastruktury niezbędnej do obsługi komunikacyjnej zrealizowanej przez tą firmę zabudowy mieszkaniowej).
Ul. Szwoleżerów zostanie wyłączona z ruchu między ul. Wronią a DW634, co oznacza, że nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Szwoleżerów na drogę wojewódzką.
W związku z powyższym linie autobusowe 199 ZTM oraz Ząbki-2 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Zawieszone zostanie funkcjonowanie zespołu przystankowego Pułaskiego.
Obie linie jadące z Rembertowa nie skręcą w ul. Szwoleżerów, ale pojadą dalej drogą wojewódzką NR 631 oraz ulicami: ks. Skorupki, Sosnową, Gajową, Kosynierów. Następnie linia 199 skręci w ul. Szwoleżerów i od przystanku Zieleniecka 01 wróci na stałą trasę. Z kolei, linia Ząbki-2 pojedzie prosto w ul. Maczka i od przystanku Maczka 03 wróci na stałą trasę.
W kierunku Rembertowa linia 199 za przystankiem Zieleniecka 02 skręci w ul. Maczka, następnie w ul. Powstańców i wyjedzie na DW631. Od przystanku Czwartaków wróci na stałą trasę.
Trasa linii Ząbki-2 w kierunku PKP Rembertów pozostaje bez zmian.
Linie: 199 i Ząbki -2 od dnia 8 X 2020 r. będą kursować wg specjalnych rozkładów jazdy. (O rozkładach i obsługiwanych przystankach na trasie objazdu miasto niebawem poinformuje mieszkańców).
Wg zapowiedzi, przejezdność ul. Szwoleżerów ma być przywrócona z dniem 11 listopada br., o ile warunki pogodowe nie pokrzyżują harmonogramu zaplanowanych robót drogowych.
/opr. KW,
źródło: UM Ząbki/

301 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpisano umowę na projekt budynku LO w Stanisławowie Pierwszym

Starostwo Powiatu Legionowskiego rozstrzygnęło przetarg i w miniony czwartek, 1 października podpisało umowę na opracowanie projektu budynku dla utworzonego w...

Zamknij