ggg ggg

Uwaga na kieszonkowców w trakcie przedświątecznych zakupów!

Wyszkowscy policjanci apelują o większą czujność podczas robienia świątecznych zakupów. Pamiętajmy, że w okresie przedświątecznym kiedy mamy dużo więcej na głowie, jesteśmy roztargnieni i zabiegani stajemy się też łatwiejszym celem dla złodzieja tzw. „kieszonkowcy”.

W gorączce przedświątecznych zakupów często zapominamy, że w zatłoczonych centrach handlowych, sklepach i na bazarach, jesteśmy szczególnie narażeni na działanie kieszonkowców. Właśnie w takich miejscach złodziej najczęściej typuje swoją ofiarę. Kieszonkowcy wykorzystują bowiem tłok, który niejednokrotnie sami tworzą. Wykorzystują naszą nieuwagę, przedświąteczny pośpiech i roztargnienie. Swoją ofiarę obserwują wcześniej, patrząc ile wydaje i gdzie chowa pieniądze.

Tylko w ostatnich dniach na miejskim targowisku w Wyszkowie doszło do kilku kradzieży portfeli z pieniędzmi i dokumentami.

By ustrzec się przez działaniem kieszonkowców nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja zewnętrzną kieszeń kurtki czy tylną kieszeń spodni, jak również przechowywać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby nie są dla złodzieja żadnym utrudnieniem. Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla innych część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko siebie by mieć ją stałe pod kontrolą. Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki. Płacąc za poczynione zakupy nie pokazujmy całej zawartości.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwiększoną czujność w tej kwestii!

/KPP Wyszków/

292 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W minionym tygodniu na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 02...

Zamknij