ggg
ggg

Uruchamiamy Punkt konsultacyjno – informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

Dzięki zawartemu przez Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka porozumieniu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu został uruchomiony Punkt konsultacyjno – informacyjny Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, w którym mieszkańcy gminy Tłuszcz otrzymają pomoc w procesie składania wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami, wyjaśnienie zasad otrzymania pomocy i pomoc w wypełnieniu wniosku o płatność.

Przeszkolony w tym zakresie pracownik czeka na mieszkańców, którzy chcą otrzymać informacje o możliwości uzyskania atrakcyjnego dofinansowania na wymianę źródła ciepła, kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego, montaż kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Od tej pory wszelkie formalności związane z pozyskaniem środków w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” beneficjenci będą mogli załatwić w naszym urzędzie, bez potrzeby wyjazdów do Warszawy. Mamy nadzieję, że dzięki uruchomieniu Punktu konsultacyjno – informacyjnego w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu wiele osób skorzysta z możliwości pozyskania dofinansowania. Pomoc pracownika Urzędu ma na celu usprawnienie procesu złożenia aplikacji, jednak nie gwarantuje o przyznaniu dofinansowania. Pełna ocena wniosku zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie odbywa się w WFOŚiGW w Warszawie, który na podstawie złożonego wniosku i załączników kwalifikuje do przyznania wsparcia finansowego.
Utworzenie w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu Punktu konsultacyjno – informacyjnego jest kolejnym wyzwaniem, które podejmuje burmistrz Paweł Bednarczyk, aby zachęcić mieszkańców do aktywnego działania w zakresie zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy oraz w trosce o zdrowie i lepszy komfort życia mieszkańców.
Szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” dostępne są pod adresem:

Program Czyste Powietrze


Portal beneficjenta znaleźć można na stronie internetowej:
https://portal.wfosigw.pl/
W przypadku chęci uzyskania informacji o Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze” czy potrzebie pomocy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Tłuszczu po nr tel. 29-642-30-56.

/Info Gmina Tłuszcz; grafika: czystepowietrze.gov.pl/

479 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Podwórko Nivea” w Kozłach? To jest możliwe!

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kozłach bierze udział w konkursie „Podwórko Nivea 2021” Pomóżmy wygrać nowy plac zabaw dla małych mieszkańców...

Zamknij