ggg

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W DĄBRÓWCE

Nabożeństwem w intencji Ojczyzny, koncertem pieśni patriotycznych oraz złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej, mieszkańcy gminy Dąbrówka uczcili 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

703

 

11 listopada obchodziliśmy święto upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość, która odbyła się w Dąbrówce, rozpoczęła się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. We wspólnej modlitwie udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy, radni, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz poczty sztandarowe szkół z terenu gminy.
Zwieńczenie uroczystego nabożeństwa stanowił wzruszający koncert patriotyczny pt. „Moja Ojczyzna”.
Po zakończeniu uroczystości w kościele, uczestnicy nabożeństwa przemaszerowali paradnie pod pomnik Tadeusza Kościuszki, pod którym dla uczczenia pamięci naszego wielkiego bohatera narodowego, kwiaty złożyli: wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, radny powiatowy Wiesław Mędrzycki oraz wiceprzewodniczący Rady gminy Sławomir Rosa. Pamiątkowy wieniec złożyła również delegacja Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce na czele z dyrektorem szkoły, Anetą Stańczak. Następnie pochód ruszył na cmentarz parafialny, gdzie oddano cześć żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 r.
Ostatnim akcentem tegorocznej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości była ceremonia złożenia kwiatów pod Dębem Pamięci, upamiętniającym Zygmunta Siennickiego, ofiarę zbrodni katyńskiej 1940 roku.
/Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce/

908 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie ma wojny w rodzinie NMNS – jest administrator Centrum Komunikacyjnego i Nowy Cmentarz w Wieliszewie

To był w sumie dobry tydzień i dla Legionowa, i dla Wieliszewa. Zaczynamy według chronologii zdarzeń od Legionowa. W miniony...

Zamknij