ggg ggg
ggg ggg

Uroczystość z okazji Złotego Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego

Obchody rozpoczęły się w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Małkini Górnej Mszą Świętą sprawowaną przez Księdza Jana Marka Wróblewskiego proboszcza parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej, Księdza Tadeusza Kaczyńskiego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej oraz Księdza Ryszarda Zalewskiego proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. W trakcie nabożeństwa Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, a proboszczowie wręczyli swoim parafianom okolicznościowe dyplomy.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni udali się do ,,Zajazdu pod Sosnami”, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na wniosek Wójta Gminy Małkinia Górna i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale otrzymało 25 par małżeńskich zameldowanych na terenie naszej gminy, które w 1968 roku zawarły związek małżeński przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Wójt Gminy Pani Bożena Kordek udekorowała medalami nadanymi przez Prezydenta RP wszystkich Jubilatów. Następnie Pani Wójt wraz z Panią Ewą Ferenc – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego wręczyły małżonkom kwiaty i upominki. Do życzeń dołączyli się również Sekretarz Gminy Małkinia Górna Pan Dariusz Chmielewski oraz Skarbnik Pani Krystyna Wetoszka.

Zwracając się do Jubilatów Pani Wójt podkreśliła, jak wielki szacunek należy się parom, które cierpliwie i konsekwentnie wspólnie przezwyciężały codzienne trudności. ,,Dziś możecie powiedzieć, że osiągnęliście życiowe cele, ale przecież wciąż wspólnie realizujecie kolejne zadania. Życzę, byście razem snuli kolejne plany i na dalszej drodze życia nadal czerpali radość ze stanu małżeńskiego” – dodała.

W tegorocznym gronie Jubilatów znalazły się następujące pary małżeńskie:

Janina i Zygmunt Stefan Andrianikowie z Rostek Wielkich,
Jadwiga Janina i Zygmunt Borowi z Małkini Górnej,
Alicja Jadwiga i Stanisław Dąbkowscy z Małkini Górnej,
Krystyna i Włodzimierz Doncerowie z Małkini Górnej,
Marianna i Wacław Elertowie z Błędnicy,
Janina i Tadeusz Gajakowie z Małkini Górnej,
Henryka Wiesława i Andrzej Godlewscy z Małkini Górnej,
Alicja i Witold Gwardiakowie z Małkini Górnej,
Halina i Józef Kalatowie z Małkini Górnej,
Halina i Ireneusz Kamińscy z Małkini Górnej,
Teresa i Zygmunt Kazanowscy z Klukowa,
Bronisława i Wacław Stanisław Kłóskowie z Małkini Górnej,
Jadwiga i Andrzej Ryszard Kongielowie z Prostyni,
Honorata i Henryk Jan Kuklowie z Małkini Górnej,
Danuta i Stanisław Ościłowscy z Orła,
Krystyna i Jan Pawłowscy z Małkini Górnej,
Barbara Halina i Jan Siedleccy z Małkini Górnej,
Zofia Marianna i Krzysztof Siwkowie z Daniłówki Pierwszej,
Halina i Tadeusz Sobiescy z Rostek Wielkich,
Krystyna i Józef Czesław Socikowie z Małkini Górnej,
Bożena i Stanisław Sokołowscy z Orła,
Kazimiera Jadwiga i Eugeniusz Trojanowie z Sumiężnego,
Barbara Irena i Józef Zdzisław Wilińscy z Małkini Górnej,
Jadwiga i Roman Zdunkowie z Małkini Górnej,
Krystyna i Stanisław Zyśkowie z Małkini Małej-Przewozu.

O oprawę muzyczną zadbali soliści z Gminnego Chóru Dziecięcego prowadzonego pod kierunkiem Pań: Grażyny Długoborskiej, Ewy Jakubik i Anny Małeckiej. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie podano uroczysty obiad, nie zabrakło też tortu i toastu za dalsze szczęśliwe lata. W miłej i sympatycznej atmosferze małżonkowie dzielili się wrażeniami i wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat.
Szanownym Jubilatom dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w uroczystości Złotych Godów, życząc zdrowia, zgody i wzajemnej miłości na kolejne wspólnie spędzone lata.
/Info/

151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kwesta na odbudowę pomnika „Poległym i Pomordowanym”

1 listopada 2018 r. w godzinach: 8:00 - 17:00 można było wspomóc odbudowę jednego z ważnych pomników dla Łochowa. Jak...

Zamknij