ggg ggg ggg

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO UCZNIÓW KLAS III I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

„To już jest koniec” mogliby zaśpiewać absolwenci I LO PUL w Wołominie im. 111 Eskadry Myśliwskiej, którzy we wtorek, 30 kwietnia 2019 r. opuścili szkolne mury. Jak przyznaje dyrektor szkoły Agnieszka Kaczyńska, to był wyjątkowy i najliczniejszy rocznik w historii placówki – 48 uczniów z dwóch równoległych klas. Po trzech latach nauki, pracy nad kondycją i sprawnością fizyczną oraz wspaniałej przygody teraz trzeba dokonać wyboru dalszej drogi mundurowej.

Gospodarzami uroczystego zakończenia roku szkolnego byli: dyrektor szkoły p. Agnieszka Kaczyńska oraz wicedyrektor p. Grzegorz Krupa.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili także znakomici goście: starosta wołomiński p. Adam Lubiak, Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Andrzej Wysocki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Mariusz Pawlak, Komendant Straży Miejskiej p. Jarosław Kielczyk, Prezes Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej p. Artur Kondrat, przedstawiciel Fundacji Sprzymierzeni z GROM p. Marcin Sikora oraz delegatki z OPS – p. Anna Łukasik i p. Dorota Wężyk wraz z Prezes Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP panią Elżbietą Piątek.
Honorowi goście złożyli absolwentom życzenia i podziękowali za pracę dla społeczności powiatu wołomińskiego oraz działania na rzecz organizacji pozarządowych.
Uczniowie odebrali piękne dyplomy i nagrody za udział w uroczystościach patriotycznych od: Starosty Powiatu oraz Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Podziękowania od Policji Państwowej i Biura Historii otrzymali absolwenci, którzy w mundurach historycznych uświetniali obchody państwowe i rekonstrukcje. Przedstawiciele OPS Wołomin i Związków Kombatanckich w imieniu własnym, jak również pani burmistrz Elżbiety Radwan, wyróżnili przyszłych maturzystów za pomoc i asystę przy pocztach sztandarowych. (Ponadto, nasi Absolwenci z rąk p. Marcina Sikory z Fundacji Sprzymierzeni z GROM i p. Mariusza Księżopolskiego otrzymali książeczki skoczków, które potwierdzają ich udział w szkoleniach spadochronowych).
Po przemówieniach znamienitych gości, dyrekcja i wychowawcy klas – p. Mariola Sobolewska i p. Beata Mrozowska, nagrodzili uczniów najlepszych w nauce i w sporcie. Wyróżnili również tych najbardziej zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły i promowanie jej wizerunku w powiecie. Wszyscy trzecioklasiści otrzymali świadectwa ukończenia specjalności: wojskowej, policyjnej, pożarniczej i ratownictwa, które otworzą im drogę do przyszłej służby mundurowej.
Następnie uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć wzruszającą prezentację pamiątkowych zdjęć absolwentów z trzech lat nauki, którą przygotowała p. Agnieszka Kaczyńska.
„Gdy będziecie wspominać te gościnne mury, uśmiechnijcie się z wdzięcznością myśląc o szkole, która wydobyła i umocniła w Was to, co najlepsze i najpiękniejsze” – napisała w liście okolicznościowym Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, podkreślając: „Wasza szkoła to miejsce dla mnie szczególne i drogie. Dziękuję Wam za zaangażowanie i obecność podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń w naszym mieście. Za to, że zawsze jesteście na posterunku, gotowi do pomocy. Dziękuję za wzorową współpracę, rzetelność i otwartość. Dziękuję Dyrekcji i Nauczycielom za przekazywanie uczniom wartości: patriotyzmu, gotowości do służby, odwagi.”
Ostatnim punktem uroczystości był koncert życzeń zorganizowany przez drugoklasistów pod kierownictwem p. Marzenny Stasiak. Młodsi koledzy w humorystyczny i nieco satyryczny sposób pożegnali absolwentów.
W miniony poniedziałek, 6 maja rozpoczęły się matury. Specjalnie z myślą o tegorocznych abiturientach przygotowane zostały długopisy, poświęcone przez ks. Michała Kamińskiego.
Trzymamy kciuki za maturzystów z I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej, życząc spełnienia planów i wszelkiej pomyślności na dalszą życiową drogę!

/I LO PUL; rl/

1 279 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagroda Burmistrza „Primus inter Pares im. J. Ochorowicza” dla Władysława Kolatorskiego

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyminie, tradycyjnie zainaugurowała Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w Kolegiacie....

Zamknij