ggg

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 23 czerwca 2022 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie zakończyły swoją edukację. Uroczyście pożegnano 6-latków, którzy od 1 września będą już uczniami klas pierwszych. Duże wrażenie na rodzicach i zaproszonych gościach wywarły tańce poloneza i współczesnych melodii wykonane przez dzieci.

224 czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. W całym kraju uczniowie żegnają się z nauczycielami i rozpoczynają wakacje. Również i w gminie Andrzejewo we wszystkich szkołach podstawowych uczniowie pożegnali się ze szkołą na czas wakacji, zaś w przypadku uczniów klas ósmych było to pożegnanie ze szkołą. Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykła, bardzo często radosna, niosąca za sobą trud 10 miesięcy nauki. Dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się upragnione wakacje!
Tradycją lat ubiegłych uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej w kościele parafialnym w Andrzejewie. Następnie rozpoczęło się podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce, Andrzejewie i Ołdakach Polonii. Po części oficjalnej, przemówieniach, części artystycznej rozpoczęło się wręczanie nagród. W tym roku szkolnym nagrodzonymi przez Wójta Gminy Andrzejewo za wybitne osiągnięcia w nauce, sportowe i artystyczne zostali następujący uczniowie:
– Kamila Świerżewska – zam. Nowa Ruskołęka (SP Stara Ruskołeka)
– Witold Przychodzeń – zam. Andrzejewo (SP Andrzejewo)
– Natalia Sutkowska – zam. Przeździecko – Jachy (SP Ołdaki Polonia)
– Julia Żyłowska – zam. Grodzick – Ołdaki (SP Ołdaki Polonia), która to w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom na szczeblu eliminacji województwa mazowieckiego zajęła III miejsce.
Na zakończenie Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera życzyła wszystkim, aby wakacje dostarczyły każdemu dużo radości i wytchnienia od codziennej pracy.
Ponadto, w Szkole Podstawowej w Ołdakach – Polonii pożegnano Panią Janinę Gosk – nauczyciela oddziału przedszkolnego – która odeszła na emeryturę.

/Info UG Andrzejewo/

123 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobiety przeciwko przemocy

To były intensywne 3 miesiące dla mieszkanek gminy biorących udział w pierwszej edycji bezpłatnego kursu samoobrony „Kobiety przeciwko przemocy”. Podczas...

Zamknij