ggg ggg ggg ggg

Uroczyste wręczenie nagród „ZA Czyn” 2015

4 lutego 2016 r. po raz dziewiąty zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn”. Przyznawane są, corocznie za szczególne dokonania na rzecz społeczności w pięciu kategoriach.

 

1 2
Uroczystość wręczenia nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego odbyła się w ubiegły czwartek w Klubie „Mozi” w Wyszkowie, a została zorganizowana przez dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Marię Gajewską oraz Wydziały Starostwa. Udział wzięli również: radna Sejmiku Mazowieckiego Cecylia Domżała, gen. Wiesław Leśniakiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bachański, radni powiatu, zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska, ks. kan. Zdzisław Golan, wójtowie wraz z zastępcami i przedstawicielami gmin: Stanisław Jastrzębski (Długosiodło), Mieczysław Pękul (Brańszczyk), Tadeusz Michalik (Zabrodzie).
Nagroda „Za Czyn” jest uhonorowaniem najlepszego z pośród najlepszych w danej kategorii. Wnioski do nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ZA CZYN” 2015 składano do 25 stycznia 2016 r. w następujących dziedzinach: działalności promocyjnej, dziedzinie sportu, dziedzinie kultury, działalności innowacyjnej w gospodarce, działalności społecznej. Wyróżnienie można otrzymać tylko raz i wynosi 1 tys. euro. Wpłynęło w tym roku 18 wniosków.
Oceniając działalność promocyjną brano pod uwagę: działania popularyzujące Powiat w kraju lub zagranicą, udział w regionalnych, ogólnopolskich lub międzynarodowych targach, wystawach i imprezach promujących Powiat, organizację imprez promujących osiągnięcia lub dorobek Powiatu, przedsięwzięcia mające wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Powiatu.
Zgłoszono dwa wnioski:
1.Rodzice słuchaczy i sympatycy Studia Piosenki Ireny Zdunek.
2.Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego– Okręg Nadbużański w Wyszkowie.
Nagroda w dziedzinie – sport została wręczona: za sukcesy w organizacji prestiżowych zawodów sportowych oraz upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu oraz za wybitne osiągnięcia w ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.
Złożono następujące wnioski:
1.Stowarzyszenie / klub sportowy / drużyna seniorów futbolu amerykańskiego „RHINOS WYSZKÓW”.
2. Kacper Terlikowski – Terlikowski Rally Team / Topielec Off Team Wyszków.
3.Stowarzyszenie / klub sportowy / drużyna seniorów futbolu amerykańskiego „RHINOS WYSZKÓW”.
Drugi wniosek złożony został na to samo Stowarzyszenie z pkt. 1. Kapituła wzięła pod uwagę wniosek złożony w kancelarii Starostwa, jako pierwszy, decydowała data na kopercie.
W dziedzinie kultura oceniano: za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnianiu jej wartości oraz edukacji kulturalnej i za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowanie tradycji regionalnych. Złożono wnioski dot.:
1.Andrzej Rębowski.
2.Stowarzyszenie Form Artystycznych i Turystycznych „Format”.
3.Studio Piosenki Ireny Zdunek.
4.Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
5.Gmina Brańszczyk.
Działalność innowacyjna w gospodarce oceniano: za kreatywne i konsekwentne działania na rzecz rozwoju gospodarczego Powiatu, za wprowadzanie innowacyjności i stosowanie ekologicznych technologii w przedsiębiorstwach na terenie Powiatu, za tworzenie i utrzymywanie warunków do rozwoju rynku pracy. Zgłoszono:
1. Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie.
2. Zakład Mięsny „Kamieńczyk” Sp. J. Irena, Jan i Dariusz Kalisz.
3. Quad/Graphics Europe Sp. z o. o., Drukarnia Wyszków.
Oceniano działalność społeczna: za działalność dobroczynną lub charytatywną w imię idei solidaryzmu społecznego, za działania wspierające lokalną społeczność, za rozwijanie aktywności społecznej, za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia udziału społeczeństwa Powiatu w rozwiązaniu lokalnych problemów. Zostały zgłoszone wnioski:
1.Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego.
2.Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w Kontakcie” z Wyszkowa.
3.Sławomir Stanisław Wróbel.
4.Klub Seniora „Bosewskie Starszaki”.
Wszystkie wnioski skrupulatnie oceniła Kapituła powołana przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego na okres V kadencji Rady Powiatu w składzie: Adam Mróz – wicestarosta Powiatu, przewodniczący Kapituły, Paweł Deluga – radny Powiatu, Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Agnieszka Powierża – kierownik MODR w Wyszkowie, Paweł Trzciński – przedsiębiorca, Piotr Nida – nauczyciel w-f, Maria Gajewska – dyrektor POKiS, sekretarz. Wyniki przedstawił w imieniu Kapituły Krzysztof Arbaszewski – naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Nagrody wręczał starosta wyszkowski Bogdan Pągowski.
Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” otrzymali:
W dziedzinie promocji – Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie.
W dziedzinie sportu – Stowarzyszenie / klub sportowy / drużyna seniorów futbolu amerykańskiego „RHINOS WYSZKÓW”.
W dziedzinie kultura: Gmina Brańszczyk.
W dziedzinie działalność innowacyjna: Zakład Mięsny „Kamieńczyk” Sp. J. Irena, Jan i Dariusz Kalisz.
W dziedzinie działalność społeczna: Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”.
Zdecydowano również o przyznaniu Nagrody Specjalnej za całokształt działania dla społeczności lokalnej i Wyróżnienie Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymał Klubu Seniora „Bosewskie Starszaki” z gminy Długosiodło.
Dyplomy uznania otrzymali także Wojciech Kowalski i Rafał Komorowski z gminy Zabrodzie za uratowanie życia ludzkiego (wyniesienie mężczyzny z płonącego budynku).
Po wręczeniu każdej nagród przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego, przedstawiciele lub osoby wyróżnione skierowały do zebranych i organizatorów słowa podziękowań. Były niezwykle wzruszone tym, że doceniono ich działalność i zapewniały o swoich dalszych staraniach w pracy na rzecz swoich społeczności oraz gmin i powiatu wyszkowskiego.
Następnie zaproszono wszystkich na koncert artystów z Warszawy. Dla wyróżnionych, gości oraz gospodarzy zaśpiewali znane przeboje operetkowe:
Agata Marcewicz – sopran, Tomasz Piluchowski – tenor Robert Skiera – fortepian.
Uroczystość zbiegła się ze świętowaniem „Tłustego Czwartku”, więc na uczestników czekały pyszne pączki.
/J.Cz./

Dyrektor POKiS  Maria Gajewska  przywitała gości

Dyrektor POKiS
Maria Gajewska
przywitała gości

 

Dyplomy uznania otrzymali także Wojciech Kowalski  i Rafał Komorowski za uratowanie życia ludzkiego - wyniesienie  mężczyzn z płonącego budynku.

Dyplomy uznania otrzymali także Wojciech Kowalski
i Rafał Komorowski za uratowanie życia ludzkiego – wyniesienie
mężczyzn z płonącego budynku.

 

W dziedzinie promocji Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano: Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie od kilku lat prowadzi działalność patriotyczno – edukacyjną na terenie powiatu. Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie jest inicjatorem powstania w Wyszkowie pomnika Grupy Operacyjnej „Wyszków” (5.12.2015). Związek organizuje także wydarzenia krzewiące patriotyczną kulturę. Jest organizatorem „Przeglądu pieśni legionowych”. To właśnie Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Wyszkowie jest organizatorem corocznego „Biegu Niepodległości”. W 2015 roku Związek wydał książkę „Działania Grupy Operacyjnej Wyszków w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”, w której opisuje działania wojenne na terenie powiatu wyszkowskiego.

W dziedzinie promocji Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:
Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie
Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie od kilku lat prowadzi działalność patriotyczno – edukacyjną na terenie powiatu.
Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego – Okręg Nadbużański w Wyszkowie jest inicjatorem powstania w Wyszkowie pomnika Grupy Operacyjnej „Wyszków” (5.12.2015). Związek organizuje także wydarzenia krzewiące patriotyczną kulturę. Jest organizatorem „Przeglądu pieśni legionowych”. To właśnie Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Wyszkowie jest organizatorem corocznego „Biegu Niepodległości”. W 2015 roku Związek wydał książkę „Działania Grupy Operacyjnej Wyszków w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”, w której opisuje działania wojenne na terenie powiatu wyszkowskiego.

 

W dziedzinie kultura Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano: Gmina Brańszczyk Głównym celem stworzenia Skansenu w Brańszczyku było zachowanie tradycji, wielowiekowej wiejskiej kultury oraz poszanowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, które w pogoni za nowoczesnością i modernizacją wsi może być zagrożone zapomnieniem. W roku 2015 na terenie Skansenu pobudowano kuźnię, studnię z żurawiem, oborę oraz drugą stodołę. We wszystkich budynkach zgromadzono ponad 500 eksponatów, które w znacznej liczbie są darami od mieszkańców gminy Brańszczyk. Na uwagę zasługują najstarsze przedmioty m.in.: socha dwupolicowa i radło drewniane, narzędzia używane do pracy na roli w XIX w., pochodzące z Udrzyna. W stodole znajdują się również maszyny mechaniczne z XIX i początku XX wieku. Warto przyjrzeć się młocarni szerokomłotnej, która służyła niegdyś dziedzicowi Brańszczyka, Adolfowi Rudzkiemu. Skansen to szansa na nowe przedsięwzięcia kulturalne i rozwój regionu.

W dziedzinie kultura Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:
Gmina Brańszczyk
Głównym celem stworzenia Skansenu w Brańszczyku było zachowanie tradycji, wielowiekowej wiejskiej kultury oraz poszanowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, które w pogoni za nowoczesnością i modernizacją wsi może być zagrożone zapomnieniem. W roku 2015 na terenie Skansenu pobudowano kuźnię, studnię z żurawiem, oborę oraz drugą stodołę. We wszystkich budynkach zgromadzono ponad 500 eksponatów, które w znacznej liczbie są darami od mieszkańców gminy Brańszczyk. Na uwagę zasługują najstarsze przedmioty m.in.: socha dwupolicowa i radło drewniane, narzędzia używane do pracy na roli w XIX w., pochodzące z Udrzyna. W stodole znajdują się również maszyny mechaniczne z XIX i początku XX wieku. Warto przyjrzeć się młocarni szerokomłotnej, która służyła niegdyś dziedzicowi Brańszczyka, Adolfowi Rudzkiemu. Skansen to szansa na nowe przedsięwzięcia kulturalne i rozwój regionu.

 

W dziedzinie sportu Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano: Stowarzyszenie / klub sportowy / drużyna seniorów futbolu amerykańskiego „RHINOS WYSZKÓW” Od początku swojego istnienia biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Rhinos Wyszków zapoznali mieszkańców naszej gminy i powiatu z dotąd nieznaną dyscypliną sportu, jaką jest futbol amerykański. Na ich meczach zawsze jest ogromna frekwencja, a kibice jeżdżą z nimi na eliminacje PLFA po całej Polsce. Na Mistrzostwach Polski w Futbolu Flagowym zajęli 3 miejsce. Wszędzie promują nasze miasto i inspirują dzieci i młodzież do walki o swoje marzenia.

W dziedzinie sportu Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:
Stowarzyszenie / klub sportowy / drużyna seniorów futbolu amerykańskiego „RHINOS WYSZKÓW”
Od początku swojego istnienia biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Rhinos Wyszków zapoznali mieszkańców naszej gminy i powiatu z dotąd nieznaną dyscypliną sportu, jaką jest futbol amerykański. Na ich meczach zawsze jest ogromna frekwencja, a kibice jeżdżą z nimi na eliminacje PLFA po całej Polsce. Na Mistrzostwach Polski w Futbolu Flagowym zajęli 3 miejsce.
Wszędzie promują nasze miasto i inspirują dzieci i młodzież do walki o swoje marzenia.

 

W dziedzinie działalność innowacyjna Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano: Zakład Mięsny „Kamieńczyk”  Sp. J. Irena, Jan i Dariusz Kalisz Firma powstała w 2003 roku. Zakład specjalizuje się rozbiorze mięsa wołowego. Efektem starań właścicieli jest szeroko rozwinięty handel w Europie Zachodniej i na rynku krajowym. Klientom oferowany jest towar w formie świeżej i mrożonej. Po rozbudowie zdolność produkcyjna zakładu wzrosła do 300 ton mięsa tygodniowo. Zatrudnienie wzrosło z 50 do 80 osób.

W dziedzinie działalność innowacyjna Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:
Zakład Mięsny „Kamieńczyk”
Sp. J. Irena, Jan i Dariusz Kalisz
Firma powstała w 2003 roku. Zakład specjalizuje się rozbiorze mięsa wołowego. Efektem starań właścicieli jest szeroko rozwinięty handel w Europie Zachodniej i na rynku krajowym. Klientom oferowany jest towar w formie świeżej i mrożonej. Po rozbudowie zdolność produkcyjna zakładu wzrosła do 300 ton mięsa tygodniowo. Zatrudnienie wzrosło z 50 do 80 osób.

 

W dziedzinie działalność społeczna Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano: Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”, Szkolna 12, 07-200 Wyszków Stowarzyszenie udziela również pomocy rodzinom i dzieciom z innymi zaburzeniami: zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia odżywiania i wydalania, upośledzenie umysłowe i zaburzenia uczenia się, tiki. Powstało ono z inicjatywy rodziców, którzy od kilku lub kilkunastu lat po diagnozie dziecka walczą o stworzenie szansy na niezależne funkcjonowanie swojego dziecka w przyszłości poprzez różne formy terapii. W kwietniu (8.04.2015r.) stowarzyszenie zorganizowało marsz integracyjny pn. „Niepełnosprawność + Integracja = Godnego życia gwarancja”, na który zaprosiło mieszkańców powiatu wyszkowskiego.

W dziedzinie działalność społeczna Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” przyznano:
Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie”, Szkolna 12, 07-200 Wyszków
Stowarzyszenie udziela również pomocy rodzinom i dzieciom z innymi zaburzeniami: zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia odżywiania i wydalania, upośledzenie umysłowe i zaburzenia uczenia się, tiki. Powstało ono z inicjatywy rodziców, którzy od kilku lub kilkunastu lat po diagnozie dziecka walczą o stworzenie szansy na niezależne funkcjonowanie swojego dziecka w przyszłości poprzez różne formy terapii. W kwietniu (8.04.2015r.) stowarzyszenie zorganizowało marsz integracyjny pn. „Niepełnosprawność + Integracja = Godnego życia gwarancja”, na który zaprosiło mieszkańców powiatu wyszkowskiego.

 

Uroczystość była okazją do wręczenia, zgodnie z decyzją Rady Powiatu z dnia 27 stycznia 2016 r. Wyróżnienia herbem powiatu, który otrzymał były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz. Przyznaje się wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz rozwoju samorządności wspólnoty powiatowej, rozwoju i promocji powiatu wyszkowskiego.  O nadanie wyróżnienia gen. Wiesławowi Leśniakiewiczowi wystąpił zarząd Związku OSP. Wiesław Leśniakiewicz jest mieszkańcem Mostówki (gmina Zabrodzie), to działacz Związku OSP RP, który przyczynił się do rozwoju potencjału i skutecznego działania strażaków, zabiegał o doposażenia ochotniczych jednostek w sprzęt i wozy bojowe oraz wspierał budowę strażnic.

Uroczystość była okazją do wręczenia, zgodnie z decyzją Rady Powiatu z dnia 27 stycznia 2016 r. Wyróżnienia herbem powiatu, który otrzymał były komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz. Przyznaje się wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz rozwoju samorządności wspólnoty powiatowej, rozwoju i promocji powiatu wyszkowskiego.
O nadanie wyróżnienia gen. Wiesławowi Leśniakiewiczowi wystąpił zarząd Związku OSP. Wiesław Leśniakiewicz jest mieszkańcem Mostówki (gmina Zabrodzie), to działacz Związku OSP RP, który przyczynił się do rozwoju potencjału i skutecznego działania strażaków, zabiegał o doposażenia ochotniczych jednostek w sprzęt i wozy bojowe oraz wspierał budowę strażnic.

 

Wyróżnienie Starosty Powiatu Wyszkowskiego dla: Klubu Seniora „Bosewskie Starszaki”

Wyróżnienie Starosty Powiatu Wyszkowskiego dla:
Klubu Seniora „Bosewskie Starszaki”

3 451 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE

Od 1 stycznia 2016 roku obowiązują znowelizowane przepisy dotyczące świadczeń rodzinnych, które wprowadzają nowe świadczenie rodzinne- świadczenie rodzicielskie. CZYM JEST...

Zamknij