ggg ggg

Uroczyste podsumowanie etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Dnia 25 czerwca 2019 r. w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne“. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w dniach 26 kwietnia – 16 maja 2019r. dokonała wizytacji i oceny 22 gospodarstw, spośród których wytypowała laureatów. Zdobywca 1 miejsca będzie reprezentował nasz region w etapie wojewódzkim konkursu.
Gościom uroczystego finału zaprezentowano film obrazujący najlepsze gospodarstwa, które wzięły udział w konkursie. W tym roku zwyciężyło gospodarstwo Pana Roberta Filochowskiego z Milewa Wielkiego w gminie Troszyn w powiecie ostrołęckim. Drugie miejsce zdobyło gospodarstwo Pana Radosława Lisa z miejscowości Pieczyska w gminie Krasnosielc, powiat makowski. Zaś laureatami 3 miejsca zostali Państwo Justyna i Jan Majewscy z miejscowości Jelenie, położonego na terenie gminy i powiatu Ostrów Mazowiecka.
Ponadto przyznano dziesięć wyróżnień, wśród których znaleźli się gospodarze z naszego powiatu wyszkowskiego: Państwo Hanna i Tadeusz Błońscy z miejscowości Trzcianka w gminie Brańszczyk, Pan Mateusz Krakowiecki z miejscowości Nowe Wielątki w gminie Rząśnik oraz Państwo Barbara i Mirosław Ciach z miejscowości Łosinno w gminie Wyszków.
Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz współorganizatorzy tj. Państwowa Inspekcja Pracy, Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz samorządy, na terenie których znajdują się finałowe gospodarstwa. Laureatom nagrody wręczył Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce – Pan Roman Szewczak wraz z przedstawicielami instytucji i organów samorządowych z poszczególnych gmin.
Wyróżnienia z powiatu wyszkowskiego wręczyli fundatorzy nagród, a mianowicie: Wójt Gminy Brańszczyk – Pan Wiesław Przybylski – Państwu Błońskim.
W imieniu Burmistrza Gminy Wyszków nagrodę dla Państwa Ciachów wręczyła Pani Anna Gołębiewska- sekretarz gminy.
W imieniu Pana Krakowieckiego nagrodę z rąk Kierownika PT KRUS w Ostrołęce odebrała Kierownik PT KRUS w Wyszkowie Pani Iwona Wyszyńska.
Na zakończenie Kierownik PT KRUS w Ostrołęce – Pan Roman Szewczak wyraził zadowolenie z rosnącej popularności organizowanego przez Kasę konkursu, co ma wpływ na eliminację zagrożeń w gospodarstwach oraz przyczynia się do ciągłej ich modernizacji, czego efektem jest znaczny spadek wypadków w naszym regionie.
W imieniu organizatorów gorące podziękowania dla fundatorów nagród z poszczególnych gmin.

/Info/

452 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Katamarany – nowa atrakcja turystyczna w powiecie wyszkowskim!

Dzięki Stowarzyszeniu na rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z siedzibą w Serocku, które realizuje projekt współfinansowany ze środków powiatu...

Zamknij