ggg ggg ggg ggg

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Radzyminie!

W miniony poniedziałek, 4 września w obecności m.in. starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego oraz burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego, dokonano uroczystego otwarcia nowego gmachu przeznaczonego dla Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej. Zrealizowaną w rekordowym tempie inwestycję poświęcił JE bp Marek Solarczyk.

 

fot1

 

– Dzisiejszy dzień ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ nareszcie mamy swoje miejsce na świecie – powiedziała ze wzruszeniem dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej p. Jolanta Rzeczkowska.
Rzeczywiście, data 4 września 2017 r. wyznacza nowy rozdział w funkcjonowaniu tej placówki oświatowej. Po konieczności opuszczenia macierzystej siedziby w Markach i „okresie banicji” w Wołominie – jak trafnie określił starosta Kazimierz Rakowski, Zespół Szkół Specjalnych nareszcie znalazł swój nowy adres. Odtąd, będzie nim nowoczesny gmach wybudowany w oparciu o szkielet zruderowanego biurowca przy ul. Komunalnej 8 w Radzyminie.
Oficjalne oddanie do użytku siedziby ZSS wraz z symbolicznym przecięciem wstęgi , odbyło się w poniedziałkowe przedpołudnie 4 września i połączone zostało z inauguracją nowego roku szkolnego. W uroczystości obok rodziców, uczniów oraz nauczycieli udział wzięli licznie przybyli goście a wśród nich m.in.: starosta wołomiński Kazimierz Rakowski wraz z wicestarostą Adamem Łossanem, wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Halina Bonecka i Jerzy Mikulski wraz z radnymi powiatowymi (m.in. Pawłem Dąbrowskim), burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Krzysztof Dobrzyniecki wraz z wiceprzewodniczącymi: Elżbietą Wołynko i Andrzejem Dąbkiewiczem oraz radnymi: Teresą Jóśk, Małgorzatą Dyniewicz i Tadeuszem Jędrasikiem; dziekan radzymiński ks. Stanisław Popis, doradca starosty Andrzej Siarna, a także pracownicy starostwa, przedstawiciele PSP i Policji. Honorowym gościem uroczystości był JE bp Marek Solarczyk, który dokonał poświęcenia nowego budynku oraz krucyfiksów, które następnie zostały zawieszone w salach dydaktycznych.
Po przecięciu wstęgi, ceremonii poświęcenia i wspólnej modlitwie odbyła się okolicznościowa akademia, podczas której dyrekcja, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania starostom, burmistrzowi oraz osobom zaangażowanym w realizację inwestycji. Jak przyznał starosta Kazimierz Rakowski, budowa nowej siedziby ZSS była dużym wyzwaniem dla powiatu, które udało się zrealizować w rekordowym tempie. Jak podkreślił, jej realizacja nie byłaby możliwa bez przychylności władz samorządowych Radzymina, które zgodziły się nieodpłatnie przekazać na ten cel dodatkową działkę.
Przypomnijmy, że zadanie inwestycyjne dot. budowy Zespołu Szkół Specjalnych w Radzyminie zostało przyjęte przez Radę Powiatu Wołomińskiego w dn. 22.11.2015r. Początkowo dotyczyło tylko budowy szkoły specjalnej, jednak w dniu 28.04.2016r. Rada Powiatu rozszerzyła zadanie o budowę skrzydła z przeznaczeniem na cele administracyjne. Ostatecznie ogłoszono przetarg w formie „Zaprojektuj i wybuduj” na przebudowę istniejącego budynku przy ul. Komunalnej 8 wraz z jego rozbudową o budynek przeznaczony na potrzeby biurowe. Łączna powierzchnia użytkowa obu budynków to 1.886,25 m2. Z tego szkoła specjalna zajmuje 1.054,42 m2 (z salą gimnastyczną i zewnętrznym boiskiem), a budynek biurowy 831,83 m2 (w części administracyjnej znajdą siedzibę: filia Powiatowego Urzędu Pracy, filia Wydziału Budownictwa oraz filia Wydziału Komunikacji – jak zapowiedział starosta Kazimierz Rakowski prawdopodobnie już od stycznia 2018 r.). Umowa z wykonawcą została podpisana 20.07.1016r. Firma przygotowała projekt techniczny, uzyskała – w imieniu Powiatu Wołomińskiego – pozwolenie na budowę i zrealizowała prace do końca sierpnia br. Wykonawcą zadania była firma Art. Global Sp. z o.o. Koszt adaptacji budynku na potrzeby ZSS w Radzyminie wraz z wyposażeniem szkoły wyniósł ok. 4 mln 160 tys. zł.
Uroczystość zakończyła piękna akademia w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, po której gości zaproszono na poczęstunek i zwiedzanie szkoły.

/R.S. Lewandowski, foto: Jacek Góral/

 

4 150 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
DOŻYNKI GMINNE 2017 W MAŁKINI GÓRNEJ

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, to święto ludowe połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończone żniwa. To zwieńczenie całorocznej pracy rolników,...

Zamknij