ggg ggg ggg ggg

Uroczyste otwarcie drogi i placu zabaw w Ojcowiźnie

W niedzielę, 25 września nastąpiło otwarcie ukończonej drogi oraz placu zabaw w miejscowości Ojcowizna. W uroczystości wzięli udział księża z parafii w Brańszczyku, wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, kierownik Referatu ds. Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Cezary Pietrzak oraz skarbnik Katarzyna Kempista, radne: Hanna Zagożdżon i Jadwiga Uchal, sołtys Agnieszka Ponichtera, Rada Sołecka oraz licznie przybyli mieszkańcy sołectwa.

Budowa dróg w Ojcowiźnie oraz Turzynie to jedna inwestycja, której koszt to 771 780,38 zł brutto, z czego 413 274,54 zł brutto to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja swoim zakresem objęła budowę jezdni, zjazdów i poboczy.
W Ojcowiźnie na terenie działki gminnej powstał również plac zabaw wyposażony w urządzenia dla najmłodszych dzieci: piaskownicę, bujak, karuzelę, huśtawkę pojedynczą i podwójną, domek ze zjeżdżalnią, a także drewnianą wiatę ze stolikiem i ławkami. Projekt został dofinansowany w kwocie 10 000,00 zł brutto z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2022”. Planowany jest ponadto montaż siłowni zewnętrznej przeznaczonej do ćwiczeń dla młodzieży i dorosłych, wyposażonej w: orbitrek, rowerek, wioślarza pojedynczego, urządzenie do wyciskania na siedząco, wyciąg górny pojedynczy. Na działce powstaną również 4 miejsca postojowe dla samochodów wykonane z kostki betonowej, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

/Info/

2 583 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij