ggg ggg ggg ggg

Uroczysta prezentacja kandydatów

Podczas wyborczego konwentu w dniu 22.10.2014 r. zostali przedstawieni kandydaci do Rady Miasta Kobyłka z list KWW Roberta Roguskiego.

Prezentacja odbyła się w siedzibie komitetu w Kobyłce przy ul. Napoleona 4. Na spotkaniu zaprezentowali się również kandydaci do Rady Powiatu Wołomińskiego startujący z listy KWW Jeden Powiat Centrum Samorządowe Okręg Nr 4 Kobyłka – Zielonka. Jest to komitet współtworzony i popierany przez Roberta Roguskiego. KWW Jeden Powiat zgłosił 54 kandydatów na radnych do Rady Powiatu Wołomińskiego z wszystkich 7 okręgów oraz 80 kandydatów do rad gmin w powiecie wołomińskim.

DSCF1829
Środową konwencję prowadził Piotr Grubek, a wszystkich kandydatów do Rady Miasta Kobyłka, którzy zostali zgrupowani pod ogromnym hasłem kampanii wyborczej „Kobyłka. Łączy nas przyszłość”, przedstawiał lider i kandydat na burmistrza Kobyłki Robert Roguski (obecny burmistrz). Na początku spotkania została uruchomiona strona internetowa KWW Roberta Roguskiego oraz przedstawieni zostali pełnomocnicy komitetu.
Robert Roguski przywitał zebranych i podkreślił: „siłą, jaką dysponujemy, to siła, która jest w ludziach. (…) Na dziś przygotowaliśmy znakomity zespół, który zapewni mieszkańcom Kobyłki rozwój na najbliższe lata”. Podał przykłady tego, co zrobił on, jako burmistrz i samorząd w Kobyłce, gdyż jak stwierdził ważne są czyny, a nie słowa. Następnie przedstawił wszystkich kandydatów do Rady Miasta Kobyłka w/ okręgów: 1. Adrian Janicki (Maciołki), 2. Piotr Karpienia (Mareta), 3. Konrad Kostrzewa (Mareta), 4. Anna Nienałtowska (Zalasek), 5. Andrzej Rymut (Zalasek), 6. Martyna Domańska – Torbińska (Piotrówek), 7. Elżbieta Bobrukiewicz (Piotrówek), 8. Barbara Engel (Piotrówek), 9. Agnieszka Niemska (Jędrzejek), Marzanna Plichta (Jędrzejek), 11. Marek Gmiter (Jędrzejek), 12. Jacek Lis (Antolek), 13. Alina Stefaniak (Źródnik), 14. Małgorzata Fortuna (Antolek), 15. Jarosław Dąbrowski (Antolek), 16. Agnieszka Czerederecka (Turów i Kobylak), 17. Andrzej Godlewski (Nadarzyn i Turów), 18. Hanna Łach (Sosnówka i parzysta strona Nadarzyńskiej), 19. Ewa Jaźwińska (Stefanówka), 20. Anna Jarząbek (Stefanówka), 21. Wiesław Kazana (Grabicz i nieparzysta strona ul. Nadarzyńskiej.
Dla każdej z osób Robert Roguski znalazł kilka ciepłych słów podkreślających zalety kandydatki/kandydata. Zwrócono również uwagę, że wśród kandydatów jest 12 kobiet, a panów tylko 9. Zakończył zaś stwierdzeniem: „Pięknie, jeśli człowiek może być dumny ze swojego miasta, jeszcze piękniej jest, gdy miasto jest z niego dumne”.
Prowadzący przedstawił również osobę i kandydata na burmistrza – Roberta Roguskiego. W kolejnym punkcie krótko omówiono program wyborczy: „Wszystko co robimy, robimy z myślą o przyszłości Kobyłki. Zawarte to jest w trzech blokach tematycznych: Kobyłka-miasto na co dzień, Kobyłka-miasto przyszłości, Kobyłka miasto pokoleń.
Zostali również przedstawieni, a raczej sami dokonali prezentacji, kandydaci do Rady Powiatu Wołomińskiego wystawieni przez Centrum Samorządowe Jeden Powiat m.in.: Robert Roguski, Grażyna Karpienia, Artur Janaszek, Urszula Gromelska, Grzegorz Engel, Tomasz Szturo, Małgorzata Głębicka (lista nr 4 Kobyłka Zielonka).
Na zakończenie wszyscy kandydaci, sympatycy, rodziny i inni uczestnicy konwencji pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
/Janina Czerwińska/

 

3 934 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KWW Centrum Zbigniewa Piotrowskiego zaprezentowało kandydatów i zaimponowało programem wyborczym!!!

W ubiegłoniedzielne popołudnie, 26 października w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, odbyła się konferencja przedwyborcza komitetów: Zbigniewa...

Zamknij