ggg ggg ggg ggg

Upamiętnienie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, miały w tym roku charakter symboliczny. Nie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przy pomnikach pamięci narodowej z udziałem władz gminnych, strażaków, orkiestry i mieszkańców, a coroczny gminny konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej został przeprowadzony wirtualnie.

Jednak mimo braku możliwości organizacji obchodów, w Brańszczyku nie zapomniano o godnym uczczeniu pamięci poległych za wolność Ojczyzny. W południe 11 listopada przedstawiciele władz gminnych: wójt gminy Brańszczyk – prof. Wiesław Przybylski, przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Wielgolaska oraz radny – Tadeusz Kruszewski uroczyście złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej. Udali się na cmentarz parafialny w Brańszczyku, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła żołnierzy Pułku Piechoty z 1920 r. Następnie złożyli kwiaty na placu przy kościele parafialnym pod pomnikiem Stanisława Pomian-Srzednickiego, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, który urodził się w Brańszczyku. Oddali także hołd walczącym o niepodległość Polski przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie.

/info/

1 417 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Razem dla Norwida – podpisanie listu intencyjnego w sprawie upamiętnienia 200. rocznicy urodzin wieszcza

Wyjątkowy list intencyjny 12 listopada 2020 r. podpisali przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego, Powiatu Wołomińskiego, Powiatu Węgrowskiego, Gminy Zabrodzie, Gminy Wyszków, Gminy...

Zamknij