ggg
ggg ggg

Umówił się z 15-latką, na miejscu czekali na niego policjanci

Policjanci z komisariatu w Ząbkach oraz wołomińskiej drogówki zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o składanie małoletniej propozycji poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej. Mężczyzna nie wiedział, że za 15-latkę podszyła się internautka, która powiadomił o wszystkim policjantów. Wpadł podczas umówionego spotkania z dziewczynką. Gdy zorientował się w sytuacji, próbował odjechać swoim samochodem z miejsca zdarzenia. Usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora został też objęty policyjnym dozorem. Grozi mu karana nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Ząbkach zostali powiadomieni, że jedna z internautek namierzyła w sieci pedofila. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta zalogował się na czacie i zaczęła udawać 15-latkę. Nawiązał z nią korespondencję nieznany mężczyzna, który zaczął składać „dziewczynce” propozycje seksualne. Dążył do tego, aby się z nią spotkać. Powiadomieni o całej sytuacji policjanci wkroczyli do akcji.

Wspólne z osobą, która przekazała im te informacje, oraz kobietą, która nawiązała kontakt internetowy, zainicjowali spotkanie z pedofilem. Autorka prowokacji, przedstawiając się cały czas jako dziewczynka, uzgodniła spotkanie w określonym miejscu i godzinie. Na spotkaniu zamiast 15-latki pojawili się policjanci z komisariatu w Ząbkach oraz drogówki wołomińskiej komendy. Mężczyzna przyjechał tam swoim samochodem. Gdy zorientował się, że zamiast oczekiwanej 15-latki czekają na niego inne osoby, podjął próbę ucieczki za kierownicą swojego pojazdu. Nie reagował też na wydawane przez funkcjonariuszy drogówki sygnały do zatrzymania się. Po krótkim pościgu został zatrzymany w okolicach centrum handlowego w Ząbkach.

Zatrzymany mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Ząbek. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli jego telefon, jak również inne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. Funkcjonariusze już przedstawili mężczyźnie zarzuty elektronicznego kontaktu z osobą małoletnią w celu składania propozycji poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Bardzo dziękujemy osobie, która powiadomiła nas o swoich ustaleniach oraz namierzyła pedofila. Dzięki wzorowej współpracy było możliwe jego zatrzymanie.

asp. szt. Tomasz Sitek, KPP Wołomin , foto. KPP Wołomin

400 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mężczyzna zginął w pożarze

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło ostatniej nocy na terenie gm. Brańszczyk. W pożarze zginął 51-...

Zamknij