ggg ggg

Umowa o współpracy partnerskiej między Pułtuskiem a Ganderkesee

W dniu 27 maja br. Pani Dorota Subda wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Pani Alice Gerken Burmistrz Gminy Ganderkesee w Niemczech podpisały umowę współpracy partnerskiej między Pułtuskiem i Ganderkesee.

Oficjalne partnerstwo to ważny krok w kierunku nawiązania współpracy międzynarodowej. Partnerstwo łączy ludzi i buduje nowe mosty. Przyjaźń między miejscowościami może lepiej uzdrowić blizny historii. Celem tego partnerstwa, w duchu jedności europejskiej, jest też uświadomienie młodemu pokoleniu poglądów i trosk innych narodów oraz nawiązanie przyjaznych więzi ponad granicami w celu rozwoju. Ganderkesee jest gminą leżącą w Dolnej Saksonii w Niemczech w pobliżu miasta Brema. Gmina liczy około 31 tys. mieszkańców. Ganderkesee jest nowoczesną miejscowością z pięknym krajobrazem, dobrą infrastrukturą komunikacyjną oraz dynamicznie rozwijającą się ekonomią i turystyką. Największą atrakcją architektoniczną miasta jest Kościół św. Cypriana i Kornela znany z pięknych, kolorowych organów wybudowanych w 1699 roku. W Gminie Ganderkesee mieszka ponad 430 obywateli, którzy mają polskie lub polsko-niemieckie obywatelstwo a także Niemcy, którzy mają polskie korzenie i władają językiem polskim. Do chwili obecnej odbyły się spotkania przedstawicieli obu miast oraz wymiana nauczycieli i uczniów ze szkół średnich. Partnerstwo ma również na celu wzajemne poznanie przez mieszkańców swojego życia i sukcesów oraz wykorzystywanie doświadczeń. Liczymy na realną współpracę w dziedzinie: edukacji, turystyki, kultury, zdrowia i sportu .
/Info/

726 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
16.Dni Ostrowi Mazowieckiej

Dni Ostrowi Mazowieckiej to okazja do promocji miasta, dokonań mieszkańców oraz integracji lokalnego środowiska. Tegoroczne Święto Miasto organizujemy po raz...

Zamknij