ggg ggg

Umowa na projekt małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej podpisana

17 sierpnia w budynku Starej Elektrowni została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi wojewódzkiej nr 627 na terenie miasta i gminy Ostrów Mazowiecka (tzw. mała obwodnica).

Przetarg wygrała firma Mosty Gdańsk Sp. z o.o., która oprócz opracowania dokumentacji projektowej, będzie odpowiedzialna za uzyskanie: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, zgody wodnoprawnej i decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wartość umowy to 1 685 100 zł. Firma ma termin do 17 września 2023 r. na dostarczenia kompletu dokumentów.
Na uroczystym podpisaniu umowy obecny był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, członek zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz radni sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak i Krzysztof Winiarski. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie reprezentował Tomasz Lewandowski i Tomasz Dąbrowski. Nie zabrakło, również przedstawicieli ziemi ostrowskiej: Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka, zastępcę burmistrza Daniela Choinkę, Wójta Gminy Małkinia Górna Bożenę Kordek, Sekretarz Gminy Ostrów Mazowiecka i Radnych Miasta Ostrów Mazowiecka.
Realizacja inwestycji drogowych pozwala w pełni wykorzystać potencjał terenów danego samorządu. Kiedy pojawiła się informacja o planowanym przebiegu Via Balitica chcieliśmy jako miasto Ostrów Mazowiecka skorzystać z tej okazji. Od dawna zabiegaliśmy o realizację tzw. małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Zaangażowanie samorządów na różnym szczeblu pozwoliło doprowadzić do tak dużej inwestycji. Nasze dwa główne cele przy realizacji MAŁEJ OBWODNICY to wyprowadzenie ruchu kołowego z miasta oraz poprawa bezpieczeństwa na ulicach Ostrowi Mazowieckiej.
/Info, fot. K. Kłosińska (UM Ostrów Maz.)/

624 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy oddział chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Wołominie

Jest mi bardzo miło poinformować, że dzisiaj na V piętrze w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie został oddany...

Zamknij