ggg ggg
ggg ggg

Uczniowie I LO PUL wzięli udział w IV Biegu Nocy Listopadowej

W sobotę, 1 grudnia na poligonie WAT-u w Warszawie odbył się IV Bieg Nocy Listopadowej. Tradycyjnie wzięła udział społeczność szkolna I LO PUL im. 111. Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

Celem IV Biegu Nocy Listopadowej, obok upamiętnienia wybuchu Powstania Listopadowego, było uczczenie pamięci plutonowego Arkadiusza Szczupłego Dyki – żołnierza Oddziału Bojowego JW. GROM, który zginął w trakcie treningu spadochronowego w 2002 r.
Organizatorami tej imprezy sportowej były instytucje: Fundacja „Sprzymierzeni z GROM” i Wojskowa Akademia Techniczna.
Uczestnicy biegu mieli do pokonania trudny, ośmiokilometrowy odcinek przebiegający przez leśne trakty i obiekty terenowe WAT. Na trasie zawodnicy wykonywali zadania sprawnościowe na Lądowym Torze Przeszkód, w Ośrodku Sprawności Fizycznej, na Pasie Taktycznym oraz na Strzelnicy Pistoletowej. Dodatkowym utrudnieniem, oprócz dotkliwego zimna, była późna pora i ciemność. Oficjalne zakończenie imprezy miało miejsce ok. godziny 22-ej.
W IV Biegu Nocy Listopadowej tradycyjnie wzięła udział społeczność szkolna I LO PUL im. 111. Eskadry Myśliwskiej. 42 Uczniów wraz z Absolwentami i Wychowawcami ukończyła bieg i otrzymała pamiątkowe medale. (Aż 10 z nich skompletowało Triadę 2018 – czyli 3 medale z biegów: Weller 2 Kołaków 2018, Wykus 2018 i Bieg Nocy Listopadowej 2018, których organizatorem jest Fundacja Sprzymierzeni z GROM). Ponadto, uczeń klasy 1A – Adrian Gałucha wywalczył I miejsce w klasyfikacji szkół mundurowych i jednocześnie uplasował się na 4. miejscu wśród wszystkich uczestników biegu. Gratulujemy zwycięzcy i wszystkim zawodnikom.

/Info/

273 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie Wigilijne Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej

W miniony piątek, 14 grudnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, odbyło...

Zamknij