ggg ggg ggg ggg ggg

Turniejowa sobota zawodników OKKK. 11 medali w Warszawie i Ełku !!!

23 kwietnia nasi zawodnicy brali udział w dwóch imprezach kyokushin.

Mistrzostwa Polski  i Best Warrior Cup , PZKK , Ełk 23.04.2022

Jedna drużyna wystartowała w Mistrzostwach Polski  Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Best Warrior Cup  w Ełku.  Bardzo dobrze zorganizowana impreza ze świetną oprawą medialną  zgromadziła 400 zawodników z całej Polskim oraz zagranicy.  W turnieju dla młodszych zawodników – Best Warrior Cup  srebro wywalczył Damian Cymerman w  kumite kadetów.  W Mistrzostwach Polski  PZKK  Aleksander Cydejko w kategorii juniorów  zdominował bezapelacyjnie swoich przeciwników i sięgnął po złoto.  Adam Kwasiborski  w kategorii młodzików  pewnie wywalczył sobie przejście do półfinału jednak musiał uznać wyższość zawodnika z Łotwy i zakończył  turniej zajmując  trzecie miejsce.  W zawodach brali również inni nasi zawodnicy; Mateusz Akacki w kadetach  i Filip Wilczyński w młodzikach  w pierwszych walkach spotkali się z bardzo dobrymi zawodnikami  i ulegli po zaciętych walkach. Podobnie Julia Rębowska  w młodziczkach i Kacper Podbielski w juniorach młodszych.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie i rozegrane zostały w formule pełnego kontaktu , bez pancerzy , czyli poprzeczka była postawiona bardzo wysoko.

Zawodnikami opiekował się sensei Radosław Grabowski, który przewodniczył również składowi sędziowskiemu jednej z mat.

Zawody zorganizował klub z Ełku  Klub Karate Kyokushin Dojo Sosnowski oraz Polski Związek Karate Kontaktowego

Drugim turniejem był  III Turniej UKS Pancerni w Warszawie. 23.04.2022 – 8 medali

W tych zawodach brali udział zawodnicy stawiający pierwsze kroki w zawodach.  Nasz klub reprezentowało 9 zawodników.  Pierwsze miejsca wywalczyli: Alicja jaworska ,Szymon Dziełak oraz Laura Wielądek. Srebro – Katarzyna  Jałoszewska, Maksymilian Sieniuta , brąz przypadł Kacprowi Zadrożnemu i Mateuszowi Niemirce.  W tych zawodach mimo niezbyt licznej reprezentacji wywalczyliśmy czwarte miejsce drużynowo. Zawodnikami opiekował się sensei Tomasz Marcjaniak , który był również sędzią maty.  Zawody przeprowadzono  przy pomocy systemu KarateOnline  opracowanemu przez naszego sempai Zbigniewa Laskowskiego.

Turniej zorganizował UKS Pancerni z Warszawy  , zawody zgromadziły 220 zawodników  z Warszawy i podwarszawskich miejscowości oraz z Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Góry Kalwarii i Józefowa.

Dodamy , że wsparcia naszym działaniom sportowym  udziela Miasto Ostrów Mazowiecka.