ggg ggg

Turniej Piłkarski o Puchar Fundacji Wielka Polska w Wyszkowie

W sobotę 11 maja br. równo o godzinie 10.00 odegraniem hymnu państwowego rozpoczęła się część oficjalna pierwszego turnieju piłki nożnej o Puchar Fundacji Wielka Polska, którego współorganizatorem było Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Wyszkowskiego.

SONY DSC

Po hymnie nastąpiło przywitanie licznie przybyłych znamienitych gości w osobach: Wicemarszałek Senatu RP, kandydatki na europosła w wyborach 26 maja br. Marii Koc, która objęła honorowym patronatem Turniej, Starosty Wyszkowski ego Jerzego Żukowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Wyszkowskiego oraz Przewodniczącego struktur powiatowych PiS Waldemara Sobczaka, radnego miejskiego, Przewodniczącego Zarządu PiS Gminy Wyszków Eugeniusza Zaremby, dyrektor SP nr 4 Ewy Runo, Przewodniczącego Rady Fundacji Wielka Polska Adama Lutkowskiego. Uczestników pobłogosławił ksiądz wikariusz parafii w Kamieńczyku p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Mariusz Morka, który poprowadził również wspólną modlitwę wszystkich zgromadzonych. Po części oficjalnej rozpoczęły się emocje sportowe. Turnieje eliminacyjne toczone od marca wyłoniły finalistów w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2001 i młodsi, 2004 i młodsi, 2008 i młodsi. Pierwsze na boisko wybiegły drużyny FC Dziadziusie i SP Dalekie. Podczas kwalifikacji spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Finał zaczął się prowadzeniem SP Dalekie 2:0, ale to FC Dziadziusie dość szybko przejęły inicjatywę, by ostatecznie zwyciężyć 11:3. Po emocjach sportowych zgromadzeni, jak i uczestnicy mogli się zregenerować ciepłymi posiłkami, ciastami, owocami przygotowanymi przez organizatorów oraz słodkościami podarowanymi przez patrona turnieju Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc. Popisy Mistrza Polski we freestyle footballu, czyli trikach piłką Dawida Krzyżowskiego były dodatkową atrakcją i nie lada gratką dla najmłodszych mogących wziąć lekcję u utytułowanego „czarodzieja”. Kolejne spotkanie dostarczyło nie lada emocji, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Wyszkowiaczek oraz CheerUp, niepokonani zwycięzcy grup eliminacyjnych rocznika 2001 udowodniły, że nieprzypadkowo spotkały się w finale. Walka trwała do ostatnich minut dogrywki zakończonej ostatecznie rezultatem 2:2. W rzutach karnych to CheerUp wykazali się większą odpornością i skutecznością zwyciężając 2:1.Nie mogący się doczekać na swoją kolej najmłodsi uczestnicy z rocznika 2008 również zostawili na boisku dużo serca. Wydawało się, że rywalizacja jest rozstrzygnięta, kiedy Golden Team Zabrodzie objął prowadzenie nad UKS Górki 5:2. Nic bardziej mylnego! Kiedy na minutę przed końcem UKS wyrównało na 5:5 kibice szykowali się do drugiej w tym dniu dogrywki. Nie pozwolił na to jednak napastnik drużyny z Zabrodzia, który pięknym strzałem w ostatniej sekundzie meczu rozstrzygnął rywalizację na korzyść Golden Team 6:5.
Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy walczyli niezwykle dzielnie, do samego końca. Zwycięzcy w pełni zasłużyli na nagrodę, którą jest wyjazd w ostatni weekend lipca do Gniezna na widowisko plenerowe „Koronacja Królewska”. Również zdobywcy drugich miejsc nie odeszli z pustymi rękami. Dla jednych jak i drugich przygotowano pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczane przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc, Starostę Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego, Dyrektor SP nr 4 Ewę Runo i Przewodniczącego Rady Fundacji Adama Lutkowskiego. Zainteresowanie uczestnictwem pokazało, że jest w Wyszkowie i okolicy zapotrzebowanie na podobne inicjatywy. Tym bardziej cieszy, że organizatorzy – Fundacja Wielka Polska oraz PiS Powiatu Wyszkowskiego zapowiedzieli cykliczność turnieju już zapraszając na wiosnę przyszłego roku!
/ADAM LUTKOWSKI – Przewodniczący Rady Fundacji Wielka Polska www.fundacjawielkapolska.pl/

520 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminne obchody Dnia Strażaka

W sobotę, 11 maja, odbyły się gminne obchody dnia strażaka. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Gwizdałach, koncelebrowana przez Antoniego Kunickiego,...

Zamknij