ggg ggg ggg

TUNEL I WIADUKT POŁĄCZY KOBYŁKĘ JUŻ W 2019 ROKU!

Niebawem rozpocznie się budowa tunelu i wiaduktu, które połączą przedzielone linią kolejową części miasta.

 

fot3W ubiegły piątek, 19 maja w podpisaniu umowy uczestniczył Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski. Wykonawcą zadania jest firma BANIMEX, która na zlecenie PKP PLK wykona do 2019 roku tę priorytetową inwestycję dla miasta.
W Kobyłce powstaną dwa bezkolizyjne obiekty. W okolicy przystanku kolejowego Kobyłka Ossów, wiadukt drogowy zastąpi przejazd kolejowy w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona. Tunel drogowy (przedłużenie ul. Orszagha do ul. Nadarzyńskiej DW 634) zastąpi przejazd w ciągu ul. Ręczajskiej i Jana Pawła II. Dzięki tym rozwiązaniom wzrośnie bezpieczeństwo w ruchu samochodowym, a komunikacja w mieście stanie się płynna. Nie będziemy musieli również tracić czasu na przejazd przed zamkniętymi szlabanami. Część szybkiego ruchu samochodowego zostanie przeniesiona poza centrum miasta. W ramach nowego układu drogowego pojawią się chodniki i ścieżki rowerowe, co znacznie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
Jest to bardzo duże usprawnienie dla ruchu kołowego, dzięki czemu kierowcy zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem.

 

3 419 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Kręci mnie bezpieczeństwo” – spotkania z najmłodszymi

16 maja węgrowscy policjanci spotkali się w Szkole Podstawowej w Miedznie a węgrowską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej z...

Zamknij