ggg ggg

Trwają prace wykończeniowe nowoczesnego budynku szkoły i przedszkola przy ul. Dzikiej w Ząbkach

Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk wizytowała niedawno teren budowy nowoczesnego obiektu Szkoły Podstawowej nr 4. Okazuje się, że prace przebiegają sprawnie, a największa inwestycja oświatowa w mieście jest już prawie na ukończeniu.

Przypomnijmy, że realizacja inwestycji rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Powstający budynek zlokalizowany jest w centralnej i wschodniej części działki przy skrzyżowaniu ulic Dzikiej i Andersena. Budynek tworzą dwie bryły główne, części szkolnej w kształcie odwróconej litery C i prostopadłościennej sali gimnastycznej domykającej układ. Poszczególne części posadowiono na parterowej rozległej podstawie będącej łącznikiem pomiędzy bryłami głównymi. Pomiędzy ramionami części szkolnej znajduje się wewnętrzny dziedziniec. Część szkolna będzie miała 3 kondygnacje nadziemne.
Hala sportowa zaprojektowana jest jako dwukondygnacyjna z kotłownią na dachu oraz niewielkim podpiwniczeniem. Parterowa podstawa budynku jest znacznie bardziej rozległa od strony południowej, w której zaprojektowano przedszkole. Budynek zlokalizowano w bliskiej odległości od ulic przyległych, wyznacza on pierzeję ulic.
Teren wokół budynku został zaprojektowany jako teren rekreacyjno-sportowy, zawierający plac zabaw dla dzieci przedszkolnych, plac zabaw dla dzieci szkolnych, bieżnie, boisko do piłki nożnej, siłownię zewnętrzną. Zaprojektowano ścieżkę rowerową, chodniki i dojścia, dojazd oraz inną niezbędną infrastrukturę techniczną tj. instalacje na działce. Teren inwestycji ogrodzono. W części północnej zlokalizowano miejsca postojowe. Budynek został zaprojektowany jako budynek niski, do 3 kondygnacji nadziemnych o wysokości nie przekraczającej 12 m.
Powstający budynek to szkoła podstawowa (budynek oświaty) z salą gimnastyczną i pięciooddziałowym przedszkolem. W obiekcie zaprojektowano wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania budynku pomieszczenia takie jak: sale lekcyjne/dydaktyczne, sale przedszkolne, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, halę sportową i sale korekcyjne, pomieszczenia techniczne, zaplecze kuchenne, pomieszczenia służące komunikacji pionowej i poziomej, itp.
Wszystko wskazuje na to, iż inwestycja zostanie ukończona w sam raz na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

/opr. KW/

560 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ambitne plany starosty odnośnie gmachu przy ul. Wileńskiej 29A w Wołominie

W ubiegły piątek, 15 maja w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy odbył się przetarg na zakup nieruchomości przy ul. Wileńskiej...

Zamknij