ggg ggg

Trwa remont drogi wojewódzkiej 627 w Ostrowi Mazowieckiej

Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 627 na odcinku ulic Lubiejewska, gen. Grota-Roweckiego i 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Pocztową. W związku z tym burmistrz Jerzy Bauer zaprosił dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Tomasza Dąbrowskiego, aby omówić inwestycję.

Jednym z głównych problemów zgłoszonych przez burmistrza była sprawa poprawy odprowadzenia wód powierzchniowych do kanalizacji deszczowej podczas obfitych opadów w okolicach zbiegu ulic 3 Maja i gen. Grota-Roweckiego. Zasadniczy problem sprowadza się do koniecznej w dłuższej perspektywie przebudowy głównych kolektorów deszczowych biegnących wzdłuż ulic 3 Maja i Partyzantów aż do terenów za stawem miejskim. Tymczasem jednak, korzystając z remontu drogi wojewódzkiej ustalono, że w rejonie tego skrzyżowania zrobione będzie wszystko, co możliwe, aby podczas ulew zminimalizować problem zalewania ulic.
Podczas spotkania, które odbyło się 30 lipca omówiono też kwestię rozbudowy sieci kanalizacyjnej w pasie drogi wojewódzkiej 627 na ul. Lubiejewskiej oraz sprawę ścieżek rowerowych biegnących lub łączących się z drogą wojewódzką.
Burmistrz ponownie podjął temat budowy tzw. małej obwodnicy. Dyrektor Tomasz Dąbrowski poinformował, że wyłoniono wykonawcę dokumentacji pierwszego etapu przyszłej budowy, i że trwają procedury związane z podpisaniem przez MZDW umowy.
Trzeba odnotować, że w sprawę budowy małej obwodnicy angażują się: powiat ostrowski, gmina Ostrów Mazowiecka, gmina Małkinia Górna oraz radni wojewódzcy: Krzysztof Winiarski i Mirosław Augustyniak.
Realizacja długo oczekiwanego remontu DW627 poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz estetykę tak ważnego ciągu komunikacyjnego, a perspektywiczna budowa małej obwodnicy całkowicie wyprowadzi poza miasto ruch tranzytowy.
/UM Ostrów Mazowiecka/

223 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Delegacja Koła Żołnierzy Rezerwy Miasta Meppen z wizytą w gminie Wąsewo

29 lipca br. gościliśmy zagraniczną delegację Koła Żołnierzy Rezerwy Miasta Meppen (Reservistenkameradschaft Meppen), którego statutowym celem jest m.in. pamięć o...

Zamknij