ggg ggg

Tradycji zadość czyniąc, maturzyści ZS Nr 2 bawili się do rana…

Na 100 dni przed maturą 10 stycznia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Wyszkowie staropolskim polonezem rozpoczęli swój niepowtarzalny Bal Studniówkowy.

W sali balowej „Sylwia” w Białym Błocie maturzyści pięciu klas ZS Nr 2: III Liceum Ogólnokształcącego – Bezpieczeństwo Publiczne, IV Technikum Pojazdów Samochodowych, IV Technikum Informatycznego i Organizacji Reklamy, IV Technikum Mechanicznego i Elektrycznego oraz IV Technikum Logistycznego i Spedycyjnego wraz z osobami towarzyszącymi i przy udziale gości, kadry pedagogicznej na czele z dyrekcją szkoły oraz rodzicami, o godz. 19.00 uroczyście rozpoczynali swoją studniówkową noc. O tym, jak bardzo zapadnie im w pamięci ten bal i związane z nim emocje mówili goście nieco później, składając młodzieży życzenia wspaniałej zabawy.

dscf5085
Zebranych przywitali prowadzący: Paulina Kalinowska i Maciej Błaszkowski, uczniowie szkoły. Wśród gości byli m.in.: starosta Powiatu Wyszkowskiego – Bogdan Pągowski z małżonką, przewodniczącego Rady Powiatu – Jacek Bachański z małżonką, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu – Pawła Deluga z małżonką, radny Rady Gminy Wyszków – Rafał Salwin z małżonką, przedstawicielka Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie – kapitan Agnieszka Krystman z małżonkiem, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego – Dariusz Glinka.
Wierszem rozpoczęli prowadzący wyjaśnienie genezy bali studniówkowych, gdyż:

„ Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielcy godni Żakowie,
biesiadowali na zdrowie”

I dalej tłumaczyli na przemian: „ Przez lata nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy by osiągnąć postawione cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, a poświęcić czas zabawie. W szkole zawsze uczono nas szanować tradycję i obyczaje. By więc tradycji stało się zadość nasz bal rozpoczniemy staropolskim, dostojnym Polonezem”. Był to moment odpowiedni, aby dyrektor Grażyna Kalinowska zapowiedziała Poloneza, który maturzyści dostojnie i pięknie wykonali na dwie tury. W pierwszej turze do poloneza młodzież klasy III LO Bezpieczeństwo Publiczne i IV Tech. Pojazdów Samochodowych poprowadziła dyrektor Grażyna Kalinowska i starosta Bogdan Pągowski. W drugiej turze, klasy: IV Technikum Informatycznego i Organizacji Reklamy, IV Technikum Mechanicznego i Elektrycznego oraz klasę IV Technikum Logistycznego i Spedycyjnego wraz z wychowawcami w polonezie przewodziły: wicedyrektor Monika Lipska i Kamila Plat.

Ale też uczniowie nie zapomnieli o minionym czasie. Jak mówił prowadzący:
„Szkoła …klasa… uczniowie. Niezwykle trudno jest określić wspólnie spędzony czas w kilku słowach. Chwile radości, sukcesów, sporów i upadków. Wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru niż ten, w jakim postrzegaliśmy je wcześniej. Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach: pierwsze sukcesy, dojrzałe decyzje, pierwsze miłości i wreszcie dojrzały egzamin”.
Ten wspomnieniowy nastrój podkreślił wierszem uczeń kl. IV TPS – Robert Paczuski, a następnie uczniowie przygotowali podziękowania i kwiaty dla Dyrekcji szkoły za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy, troskę okazaną w czasie edukacji, niepowtarzalną atmosferę w szkole, pełną wyrozumiałości dla młodego człowieka, ciągłe starania, aby szkoła była coraz ładniejsza i nowocześniejsza. Dzięki tej dbałości dając szansę wyrosnąć w przyszłości na dobrych i prawych ludzi.

Nie zapomniano o szczególnych podziękowaniach dla wychowawców wręczając kwiaty:

– Małgorzacie Gałązce-wychowawczyni klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych,
– Magdalenie Zienkiewicz wychowawczyni klasy IV Technikum Elektrycznego i Mechanicznego oraz byłym wychowawczyniom tej klasy: Edycie Bocian i Renacie Ciach,
– Kamili Plat-wychowawczyni klasy IV Technikum Logistycznego i Spedycyjnego;
– Monice Lipce-wychowawczyni klasy IV Technikum Informatycznego i Organizacji Reklamy,
– Ireneuszowi Elwardowi-wychowawcy klasy III Liceum Ogólnokształcącego – Bezpieczeństwo Publiczne.

 

 

„Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, za każdą chwilę, za każdy uśmiech, dobrą radę…. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Obiecujemy, że przekazana przez Was wiedza będzie przez nas należycie i w pełni wykorzystywana. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia, których nieumyślnie przysporzyliśmy”. Wraz z kwiatami uczniowie dedykowali również piosenkę pt. „Nie liczę godzin i lat” w wykonaniu tegorocznych maturzystów Huberta Pietrzaka i Sebastiana Sarnackiego.
Podobne podziękowania i piosenkę pt. „To dzięki Wam” ofiarowano wszystkim rodzicom na ręce przewodniczącej rady Alicji Kalinowskiej.
W ten wieczór zebrani raz jeszcze obejrzeli odtańczonego poloneza – występ grupy koleżanek i kolegów szkolnych, którzy zaprezentowali poloneza z modyfikacjami.
Były również przemowy zaproszonych gości, dyrekcji i uczniów III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne – Patrycję Kukuć i Sebastiana Sarnackiego. A kiedy już wszystko powiedziano, odtańczono i wyśpiewano, dyrektor Kalinowska oficjalnie dokonała otwarcia Balu Studniówkowego 2015 roku. A co było potem? Tańce do białego rana… /Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

1 800 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzej Królowie poprowadzili barwny korowód ulicami miasta

6 stycznia 2015 r. po raz pierwszy w Wyszkowie z okazji Święta Objawienia Pańskiego został zainicjowany przemarsz - „Orszak Trzech...

Zamknij