ggg ggg ggg

Tężnia solankowa na terenie DPS w Zielonce już otwarta!

Z radością informujemy, że tężnia solankowa, która została wybudowana na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce ze środków Powiatu Wołomińskiego, jest już dostępna dla mieszkańców!

Tężnię, oficjalnie udostępnili dla mieszkańców w ubiegły czwartek, 13 maja Starosta Wołomiński Adam Lubiak wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Adamem Pietrzakiem oraz Dyrektor DPS w Zielonce Małgorzatą Kowalską.
Zielonkowska tężnia z solanką pochodzącą z Uzdrowiska w Ciechocinku nasyca powietrze jodem, bromem i mikroelementami takimi jak.: magnez, sód, wapń, potas, żelazo. Przebywając w jej pobliżu przez godzinę wchłaniamy dawkę jodu równoważną trzydniowemu pobytowi nad morzem. (Warto jednak pamiętać, że sugerowany czas pobytu w strefie bezpośredniego oddziaływania tężni to 15-30 minut).
Jak wspomniano, tężnia solankowa wybudowana została ze środków budżetowych powiatu, w ramach których przez ostatnie 2,5 roku teren zielony wokół zabytkowego budynku DPS w Zielonce został gruntownie uporządkowany i zrewitalizowany. Oprócz tężni powstały m.in.: Otwarta Strefa Aktywności z siłownią plenerową, wiata ekologiczna i ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Od kilku dni trwają prace przy budowie pomostu na stawie oraz boiska do gry w bule.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców do korzystania z tężni i przepięknych krajobrazów, które oferuje park okalający DPS w Zielonce. Obiekt jest dostępny codziennie w godz. od 15:00 – 19:00.

/opr. KW/

2 731 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzielnicowy z Ząbek w ciągu tygodnia zatrzymał 3 osoby poszukiwane

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ząbkach aspirant Krzysztof Mamiński w ciągu jednego tygodnia zatrzymał 3 osoby ukrywające się przed wymiarem...

Zamknij