ggg ggg

Targowisko gminne „Mój Rynek” – otwarte!

W dniu 29 czerwca 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie targowiska gminnego „Mój Rynek” w Małkini Górnej.

Otwarcie targowiska zaplanowano na pierwszą sobotę handlu w nowym miejscu, tak by wszyscy zainteresowani mogli w nim uczestniczyć, nie tylko zaproszeni goście i mieszkańcy, ale przede wszystkim osoby handlujące.
Podczas oficjalnego otwarcia do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono: Panią Ewę Orzełowską Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pana Józefa Rostkowskiego Starostę Powiatu Ostrowskiego, Panią Bożenę Kordek Wójta Gminy Małkinia Górna, Pana Jacka Bogdana Przewodniczącego Rady Gminy, Księdza Kanonika Jana Marka Wróblewskiego, Pana Wojciecha Bigasa głównego wykonawcę obiektu oraz Pana Jana Przywoźnego przedstawiciela osób handlujących.
Poświęcenia obiektu dokonał Ksiądz Kanonik Jan Marek Wróblewski Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej.
Podczas oficjalnej części uroczystości Wójt Gminy Pani Bożena Kordek powiedziała między innymi „ … Szanowni Państwo cieszę się, że nasza pierwsza bytność tutaj, jako osób kupujących oraz Państwa, jako handlowców przebiegała w tak dobrej atmosferze”. „Targowisku gminnemu towarzyszyły różne dzieje. Ostatnie 23 lata targowisko gminne mieściło się przy ulicy Biegańskiego na terenach, na które wieczyste użytkowanie ma Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska”. „…Trudno nam się przyzwyczaić do zmiany. Widziałam dziś, jak wielu kupujących szuka swoich stanowisk handlowych, ale przechodząc tymi alejkami widziałam też w oczach ludzi zadowolenie, było mi bardzo miło, że najważniejsze potrzeby naszych handlujących mam nadzieję, że i kupujących udało nam się spełnić”…
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do obejrzenia obiektu, któremu towarzyszyły rozmowy z handlującymi i kupującymi. Nowe targowisko gminne „Mój Rynek”, co zgodnie wszyscy podkreślali, to obiekt nowoczesny i bardzo estetyczny, który spełnia wymagania zarówno samych handlowców, jak i osób kupujących.
Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia to 3 999 000,00 złotych. Budowa została dofinansowana w kwocie 998 462 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Dniem handlowym na targowisku gminnym „Mój Rynek” jest sobota. Jeśli będzie zapotrzebowanie handlujących i kupujących – również w inne dni.
Na nowym targowisku sprzedawcy do swojej dyspozycji mają 45 stanowisk zadaszonych oraz 97 miejsc niezadaszonych. Cały teren jest utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery.
Nowe targowisko, to obiekt na miarę XXI wieku, co zgodnie podkreślali zarówno goście, handlujący, jak i kupujący. Pierwszy dzień targowy już za nami. W pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania targowiska ,,Mój Rynek” będzie prowadzony monitoring, który ma na celu dalsze usprawnienia na obiekcie.
/Info/

528 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera otrzymała wotum zaufania oraz absolutorium za 2018 rok

Dnia 26 czerwca 2019 r. podczas VII Sesji Rady Gminy w Andrzejewie, Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera otrzymała wotum zaufania,...

Zamknij