ggg ggg ggg

Szczególna Sesja Rady Powiatu

Czterdziesta piąta Sesja Rady Powiatu Wołomińskiego chociaż zwołana w trybie zwyczajnym z kilku powodów okazała się niezwykła. Tego dnia radni po raz pierwszy od prawie dwóch lat spotkali się na stacjonarnych obradach, a posiedzenie stało się okazją do wręczenia dyplomów i medali.

XLV Sesja Rady Powiatu Wołomińskiego, która odbyła się w czwartek, 28 kwietnia w sali konferencyjnej wołomińskiego starostwa, stanowiła pierwszą od blisko dwóch lat okazję do spotkania się radnych „na żywo”, gdyż w okresie pandemii koronawirusa obrady prowadzone były w trybie zdalnym.
Szczególny charakter posiedzenia podkreśliły dwie miłe ceremonie. Pierwszą z nich było wręczenie dyplomów laureatom tegorocznej edycji nagrody Starosty Wołomińskiego za wysokie osiągnięcia sportowe. Jak poinformował Starosta Adam Lubiak, do końca stycznia kluby sportowe zgłosiły
118 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrzono 100 z nich. (Pula nagród zabezpieczona w tegorocznym budżecie przez Radę Powiatu wynosi blisko 50 tys. zł).
Drugim uroczystym akcentem była obecność na obradach Wojskowego Komendanta Uzupełnień Warszawa-Praga ppłka Andrzeja Kosieradzkiego, który osobiście wręczył Staroście Adamowi Lubiakowi pamiątkowy medal WKU, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę w kwestiach obronnych i przeprowadzaniu kwalifikacji wojskowej. Medale otrzymali również Członkowie Zarządu, Prezydium Rady Powiatu oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa. Gratulujemy!
Z kolei, do najważniejszych decyzji, które podczas formalnej części obrad podjęła Rada Powiatu Wołomińskiego zaliczyć należy rozstrzygnięcia w kwestiach finansowych. Na wniosek Zarządu Powiatu, Radni opowiedzieli się za przekazaniem prawie 4 mln zł dotacji dla Szpitala MB Nieustającej Pomocy w Wołominie, z przeznaczeniem na rozbudowę placówki (w tym budowę stacji transformatorowej).
Ponadto, Rada Powiatu przekazała ponad 250 tys. zł (z czego ponad 160 tys. to ministerialna dotacja) na realizację wycieczek szkolnych dla uczniów, w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
/opr. KW/

1 015 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wbito pierwszą łopatę i podpisano umowę na budowę hali sportowej

Nowoczesna hala sportowa przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie była od długiego czasu sztandarowym projektem samorządu Powiatu...

Zamknij