ggg
ggg ggg

Święto Wojska Polskiego (17.08.2012)

Tegoroczne obchody były bardzo ciche i kameralne. To widomy znak  opuszczenia miasta przez wojsko.

Nie było kompanii reprezentacyjnej, nie było wojskowej orkiestry. Nie było nawet uroczystego pochodu i zgromadzenia pod pomnikiem  przy Rondzie AK. Była za to uroczysta Msza św. w parafii cywilno-wojskowej, na która przybyli umundurowani wojskowi emeryci, kombatanci. Były też poczty sztandarowe. Po Mszy kilkadziesiąt osób przybyło pod pomnik Polski Walczącej by  złożyć wieńce. Władze miasta reprezentowali przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Klejment, wiceprezydent Piotr Zadrożny i Starosta Jan Grabiec. Okolicznościową modlitwę odmówił legionowski dziekan ks. Lucjan Szcześniak. I na tym skończyły się obchody w Legionowie.   Jednak nie wszyscy zakończyli świętowanie. Prezydent Piotr Zadrożny wraz przewodniczącym Januszem Klejmentem udali się do Ossowa, gdzie brali udział w uroczystościach i złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy.
A sam Prezydent Roman Smogorzewski ciałem i duchem obecny był na Jasnej Górze, gdzie jako pątnik dotarł tam wraz z warszawską pielgrzymką, co wszyscy widzowie pewnego kanału informacyjnego mogli zobaczyć.
rwc

984 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podatek śmieciowy uchwalony (07.08.2012)

Radni Miasta Ząbki jako pierwsi w powiecie wołomińskim uchwalili podatek śmieciowych. O tym, czego on dotyczy dokładnie, jak będzie naliczany...

Zamknij