ggg ggg ggg

Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie

W piątek 24 lipca, podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 101 rocznicę Powołania Policji Państwowej oraz 95 rocznicę Powołania Policji Kobiecej. Uroczystości rozpoczęły się zapaleniem znicza pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie, a następnie zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Ten rok z uwagi na  zagrożenie  epidemiczne jest rokiem szczególnym. W związku z aktualnymi obostrzeniami spotkaliśmy się w mniejszym niż zwykle gronie, z zachowaniem obowiązujących obecnie zasad. Komendant Powiatowy Policji w Węgrowi insp. Andrzej Styrczula wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs w Radomiu z podziękowaniami dla wszystkich funkcjonariuszy, w którym podkreślono, że obecnie mija 95 lat  od momentu rozpoczęcia służby kobiet w  Policji oraz wygłosił przemówienie, w którym podkreślił specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań.

Mieliśmy zaszczyt gościć Doradcę w Gabinecie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Wiktora Klimiuka, który odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, skierowany do funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, w którym podkreślono poświęcenie i profesjonalizm w codziennej służbie i pracy.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 49 policjantów, pełniących służbę w KPP w Węgrowie, w KP w Łochowie, PP w Korytnicy.

mł. asp. Monika Księżopolska

foto. KPP Węgrów

74 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Seryjny złodziej został zatrzymany i usłyszał zarzuty

11 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali wyszkowscy kryminalni. Suma strat została oszacowana...

Zamknij