ggg ggg ggg

Święto Gminy Wieliszew, okazją do dziękczynienia za tegoroczne plony

W niedzielę, 12 września o godz. 10:30 w Kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, została odprawiona Msza Święta dożynkowa, inaugurująca obchody Święta Gminy.

Uroczystą Eucharystię, uświetniła obecność sztandarów wszystkich gminnych szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie zabrakło tradycyjnego wieńca z tegorocznych plonów.
Starostowie Dożynek – Państwo Katarzyna i Paweł Tytkowscy wnieśli do świątyni chleb, który pobłogosławiono, a następnie przekazano na ręce Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, wyrażając życzenie, „aby nam, mieszkańcom gminy, nigdy tego chleba powszedniego nie zabrakło”.
Jak podkreślił ks. proboszcz Jarosław Mazurek to był dopiero pierwszy punkt niedzielnego świętowania, inaugurujący tegoroczne Święto Gminy Wieliszew.
Dalsze atrakcje czekały na mieszkańców i gości na stadionie gminnym przy ul. Modlińskiej 65, gdzie o godz. 15:00 rozpoczął się festyn, jakiego dawno w Wieliszewie nie było.
W bogatym programie obchodów każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a kulminacyjnym wydarzeniem były wieczorne koncerty takich gwiazd, jak Grzegorz Hyży, czy Ewa Farna!

/opr. KW; źródło: Gm. Wieliszew/

717 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizja lokalna stanu budowy dróg w Radzyminie z udziałem Wojewody Mazowieckiego

W ubiegły poniedziałek, 20 września w Radzyminie odbyła się wizja lokalna, podsumowująca aktualny stan realizacji inwestycji drogowych, dofinansowanych ze środków...

Zamknij