ggg

„Święta Jadwigo proszę naucz nas…”

23 listopada 2023 roku zapisze się w historii Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, jako jeden z najważniejszych momentów. Tego dnia nastąpiło oficjalne poświęcenie i przekazanie szkole nowego sztandaru połączone z pasowaniem klas pierwszych oraz Dniem Patrona.

Sztandar- symbol więzi integrujących szkołę i jej najbliższe środowisko, jest znakiem rozpoznawczym, symbolem historii i tradycji. Wczoraj, stał się symbolem szkoły, wyznawanych wartości i już na stałe wpisze się w ceremoniał szkoły i w uroczystości które będą odbywały się z jej udziałem. Sztandar szkoły ma kształt kwadratu. Z trzech stron obszyty jest złotymi frędzlami. Awers jest w kolorze granatu, w środkowej części mieści się popiersie Królowej Jadwigi. W górnej części znajduje się napis: Szkoła Podstawowa; w dolnej: imienia Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Rewers jest biało-czerwony. Na tym tle umieszczony jest Orzeł z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Dziób i szpony również mają złotą barwę. Na rewersie widnieje napis: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka. Drzewiec o wysokości 2 metrów
40 centymetrów zakończony jest okuciem z metalowym orłem.
W imieniu fundatorów- Gminy Tłuszcz, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz Pani Anety Klukowskiej- Biuro Rachunkowe Galea, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk przekazał go Dyrektor Szkoły Annie Rychcie, która następnie przekazała go uczniom mówiąc: „Niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Nigdy nie rezygnujcie z poznawania samych siebie, doskonalcie się poprzez odkrywanie prawdy i piękna otaczającej Was rzeczywistości”.
Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami tej wspaniałej szkoły noszącej imię Królowej Jadwigi- Patronki Polaków. Piękny i przejmujący był symboliczny moment, w którym uczniowie najstarszych klas wprowadzili Was na uroczystość. Mamy nadzieję, że będziecie czuli ich opiekę i wsparcie także na korytarzach szkoły oraz udzielą Wam cennych wskazówek.
/Info UM Tłuszcz/

198 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Pracownika Socjalnego

We wtorek, 21 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, Starosta Adam Lubiak złożył serdeczne życzenia i podziękowania Tym, którzy na...

Zamknij