ggg ggg
ggg ggg

Świąteczno – noworoczne spotkanie Prawa i Sprawiedliwości

Tradycyjne spotkanie opłatkowe gromadzące, co roku przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, władze struktur gminnych i powiatu, radnych, osoby współpracujące oraz sympatyków i gości, odbyło się w ubiegłą niedzielę, 6 stycznia w gościnnych progach Domu Polonii.

W świąteczno – noworocznym spotkaniu opłatkowym na zaproszenie Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka oraz Michała Kisiela – dyrektora Domu Polonii i przewodniczącego struktur PiS, przybyło kilkaset osób. Przybyli m.in. radni miejscy, radni powiatu, radni poszczególnych gmin, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i instytucji, duchowni na czele z ks. kan. Wiesławem Koskiem oraz przedstawiciele klubów Gazety Polskiej. Wśród obecnych gościła również Dorota Subda, która przez okres ostatniego półrocza do wyborów pełniła funkcję burmistrza Pułtuska oraz przedstawiciele władz PiS i samorządów z ościennych powiatów. Zebranych gości powitał dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel, zapowiadając recital Julity Kożuszek, której towarzyszył grając na gitarze Jan Krzos. Artystka reprezentująca Teatr Komedia z Krakowa zaprezentowała najbardziej znane i lubiane kolędy, takie jak: „Do szopy hej pasterze”, Lulajże Jezuniu”, „Stajenka cicha”, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Cicha noc”. W trakcie zaprezentowała dwa wiersze ks. Jana Twardowskiego, a zakończyła występ „Te deum” w wersji napisanej na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Następnie dyrektor Michał Kisiel zabrał głos w imieniu gospodarzy spotkania noworocznego rozpoczynając od słów św. Matki Teresy z Kalkuty oraz św. Jana Pawła II na temat znaczenia Bożego Narodzenia ogólnie i dla Polaków w szczególności. Złożył wszystkim życzenia oraz przekazał głos ministrowi Henrykowi Kowalczykowi. „Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność, że zechcieliście przyjąć nasze zaproszenie do wspólnego przeżywania przedłużającego czas Bożego Narodzenia, czasu skłaniającego też do podsumowań roku, który minął i złożenia życzeń na przyszły” – zwracał się do zebranych Henryk Kowalczyk. Stwierdził też, że ten rok, to był dobry rok, w którym wiele się wydarzyło. Przypomniał, co to było: obchody 100-lecia, wybory samorządowe, czas próby i czas wyborów, podjęcie odpowiedzialności dla wielu samorządowców za losy społeczności po raz pierwszy lub kolejny. Dla samego ministra Kowalczyka też był to rok wyjątkowy: Konferencja Klimatyczna przeprowadzona z sukcesem, wprowadzanie programu Czyste Powietrze, czy rozpoczęcie programu budowy drewnianych domów. Dla Pułtuska zaś to rok skonkretyzowanych działań dot. budowy obwodnicy Pułtuska. „Jaki będzie przyszły – zobaczymy!” – zakończył składając życzenia, aby Jezus błogosławił wszystkich oraz mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego.
Ewangelię o Narodzeniu Chrystusa odczytał dziekan dekanatu pułtuskiego ks. kanonik Wiesław Kosek, a potem nastąpił czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie nawzajem życzeń oraz wspólnego biesiadowania.

/Janina Czerwińska/

692 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wręczono Nagrody Burmistrza Radzymina za Osiągnięcia Sportowe 2018 r.

Trzydziestu dwóch radzymińskich sportowców, którzy w 2018 r. osiągnęli wybitne wyniki na sportowej arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, odebrało z rąk...

Zamknij