ggg ggg

Świąteczna choinka rozświetliła Ostrów Mazowiecką

6 grudnia 2023 r. roziskrzona bajkowymi światełkami zabłysnęła ostrowska choinka przed Ratuszem miasta. Jak się okazało przyciągnęła również uwagę Świętego Mikołaja, który zjechał z prezentami dla najmłodszych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej.

Mikołajkowy wieczór w Ostrowi Mazowieckiej i uroczyste „Zapalenie się na Święta” miejskiej choinki pod Ratuszem, stało się świąteczną tradycją, w której uczestniczy wielu mieszkańców miasta i całe mnóstwo rozradowanych dzieci. W świąteczną atmosferę wprowadza inauguracja świątecznej iluminacji miasta. Zapalenie lampek na choince oraz spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem gromadzi corocznie tłumy mieszkańców, tych starszych i tych młodszych. Niewątpliwą atrakcją wieczoru mikołajkowego była możliwość przytulenia się do Mikołaja i wdrapania na wielki, czerwony fotel. Bajkowe atrakcje rozpoczęło przywitanie zebranych przez Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera wraz z dyrektor miejskiego Domu Kultury Martę Wójcik. Pojawił się również Mikołaj, a po wspólnym odliczaniu ku radości wszystkich rozbłysła światełkami i lśniącymi ozdobami cała choinka. Później oblegany przez dzieci na czerwonym fotelu zasiadł Mikołaj, a każde dziecko mogło pozować do zdjęcia ze świątecznym gościem. Mikołaj też wręczał każdemu słodki upominek. Jak szacuje się około 200 dzieci może się pochwalić zdjęciem z Mikołajem. Na tym jednak nie koniec, bo przy choince pracownicy z MDK-u i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta rozdawali każdemu zimne ognie i słodkie upominki w koszyczkach.
Organizatorami spotkania był Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Miasto Ostrów Mazowiecka oraz sponsor – Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka.
Jak poinformowała dyrektor Marta Wójcik: Święty Mikołaj przybędzie też 17 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym można będzie zrobić świąteczne zakupy, aby dzieciom do 13 lat rozdać paczki.

/oprac. J.Cz.; fot. UM Ostrów Maz./

186 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie ze św. Mikołajem w Bajkowej Akademii w Rozalinie

W Przedszkolu Publicznym Bajkowa Akademia w Rozalinie w dniu tradycyjnych Mikołajek odbyło się środowiskowe wydarzenie pełne radosnych wrażeń, zabawy i...

Zamknij