ggg

SUPERNOWOCZESNE wyszkowskie przedszkole

9 stycznia oficjalnie zostały oddane do użytku dwa oddziały przedszkolne w wyremontowanej części wyszkowskiego przedszkola przy ul. Prostej.

Nauka w Przedszkolu Nr 1 w Wyszkowie dla dwóch oddziałów trzy i czterolatków rozpoczyna się 12 stycznia, ale oficjalna uroczystość otwarcia pomieszczeń przedszkolnych po remoncie odbyła się w ubiegły piątek 9 stycznia 2015 r.

dscf5010
Dyrektor Przedszkola Nr 1 Katarzyna Sadkowska w imieniu całej społeczności przedszkola oraz własnym przywitała przybyłych gości. Jak podkreśliła: „Szczególnie gorąco czynię to w imieniu czterdzieściorga dzieci i ich rodziców, dla których otwieramy dzisiaj dwa nowe oddziały”. Wśród gości byli mi. in.: przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska, burmistrza Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, wiceburmistrz Aneta Kowalewska, przewodniczący komisji oświaty Jan Hryniewicz, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, przedstawiciele wykonawcy, rodziców i kierowników oraz dyrektorów wyszkowskich placówek oświatowych: szkół i przedszkoli, pracowników Urzędu Miasta i pracowników Przedszkola Nr 1.
Podsumowując zmiany, które diametralnie zmieniły warunki pobytu małych wyszkowskich obywateli w przedszkola mówiła:

„Szanowni zebrani, to co się dokonało w murach naszej placówki było modernizacją tylko z formalnego punktu widzenia. Tak naprawdę było burzeniem jednego skrzydła i budowaniem go na nowo. W tym czasie drugie skrzydło, „w szczególnych warunkach” ( tu cudzysłów) wypełniało swoje funkcje edukacyjne i wychowawcze.” Nasze dzieci, ich rodzice i nauczyciele oraz cały personel przedszkola wiedzą, o czym mówię. Właśnie im, jako pierwszym chciałam serdecznie podziękować. Bycie rodziną, do której aspirujemy, dla naszych nowych dzieci zobowiązuje. Dlatego ograniczę się do głębokiego ukłonu w Waszą stronę i słów: dziękuję Wam bardzo. Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej, Panie Burmistrzu, Pani wiceburmistrz d/s oświaty, skromny charakter naszej uroczystości nie oddaje także wielkości finansowego zaangażowania naszych władz samorządowych w to przedsięwzięcie. Dwie nowe sale dydaktyczno-wychowawcze z niezbędnym zapleczem, nowa kuchnia- nowocześnie wyposażona i to, co daje dzieciom najwięcej satysfakcji – mnóstwo nowych zabawek. Najpiękniejszym owocem, jakim możemy Was obdarować w dowód wdzięczności będą efekty naszej pracy z dziećmi zaprezentowane na corocznym Pikniku, na który już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam. Panie burmistrzu, za pana pośrednictwem chciałabym przekazać podziękowania dla Pana Andrzeja Gelo, który za swoją pomoc śmiało zasłużył na miano przyjaciela naszego przedszkola. Pragnę podziękować także wykonawcy robót budowlanych, Panu Kurpiewskiemu i jego pracownikom, którzy ze zrozumieniem i respektem odnosili się do potrzeb dzieci i przerywali hałaśliwe prace na czas leżakowania. Można by wiele mówić, ale trzymając się jednak oficjalnego charakteru naszej uroczystości, powiem krótko- wszystko dobre, co się dobrze kończy. Dzisiaj mamy czterdzieścioro zadowolonych dzieci i ich rodziców, a o to przecież chodziło nie szczędząc dla tego celu pieniędzy i czasu, nie wyłączając dni świątecznych, ani jeszcze dzisiejszego poranka. Dlatego, jeśli zainteresowani opieką przedszkolną w naszym mieście będą nadal tak chętnie wybierać Przedszkole Nr 1 jako placówkę pierwszego wyboru, to będzie to powodem dla naszej wspólnej nagrody i satysfakcji”.

Dzieci zaś dla uświetnienia uroczystości odśpiewały pieśń przedszkola, a następnie burmistrz Grzegorz Nowosielski wraz z przedstawicielką najmłodszych – Elizą Mastalerek (przy pomocy Pani Dyrektor) przecięli wstęgę. Wszyscy goście udali się na piętro do części, która była remontowana, aby ocenić wyniki modernizacji. Szczegóły inwestycji w specjalnej prezentacji multimedialnej przybliżył naczelnik Sławomir Cieślak.
Inwestycja polegała na wykonaniu dwóch sal dydaktycznych dla dzieci o pow. : 49,8 m2 i 41,1 m2 oraz nowocześnie wyposażonej kuchni o pow. 41,2 m2, którą zlokalizowano w części północnej budynku. Zmieniono położenie sal i są to obecnie piękne, nasłonecznione i przestronne pomieszczenia od strony południowej. Jedna z sal została zlokalizowana na miejscu dawnego pokoju nauczycielskiego, który został przeniesiony w inne miejsce (mniejsze). Modernizacja wymagała min.: wyburzenia części istniejących ścian działowych, wykonania dodatkowych przebić dla przejść w ścianach szybów windowych na piętrze, poszerzenia otworów w ścianach w celu wstawienia nowych szerszych drzwi, wykonania nowych ścianek działowych w celu dostosowania budynku do nowego planu funkcjonalnego oraz wydzielenia stref przeciwpożarowych, uzupełnienia tynków, wykonania okładzin ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, posadzki z wykładzin sztucznych – tarkett, modernizacji klatki schodowej głównej oraz montażu nowych balustrad ze stali nierdzewnej z dodatkowym pochwytem dla dzieci, malowania ścian i sufitów pomieszczeń, modernizacji instalacji sanitarnych (wodociągowej, kanalizacyjnej, c.o.) i elektrycznych w adaptowanej części budynku, wykonania nowej wentylacji nawiewnej i wywiewnej w kuchni. Łączny koszt zadania, w tym:
mapa, projekty, roboty budowlane, nadzór inwestorski, wyposażenie sal przedszkolnych i kuchni) to kwota 860 tys. zł
Wszystkie prace wykonała „MARGALO” PRZESIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE, Robert Kurpiewski z miejscowości Żanecin. Za wykonanie prac projektowych odpowiedzialni byli: mgr inż. arch. Wojciech Kukwa z Wyszkowa (branża architektoniczna), „MKWiD” Arkadiusz Pyśk z Tuchlina (instalacja wentylacji), Tomasz Piórkowski z Wyszkowa (instalacja elektryczna), PHU „CONTENT” Ryszard Zapolski z Wyszkowa (instalacja gazowa).

dscf5013
Czas trwania modernizacji był imponujący, gdyż realizowano inwestycję w terminie od 01.09.2014 r. do 19.12.2014 r. Samo wykonanie sal wg obecnie obowiązujących wymogów, zapewniło najwyższy standard architektoniczno-sanitarny oraz bezpieczeństwo przedszkolakom. Zaś wyremontowana kuchnia, którą wybudowano od nowa oraz wyposażono w nowoczesny i bardzo dobry sprzęt, jest naprawdę imponująca. Podkreślał to również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski w trakcie krótkiego wystąpienia. Jak zapewniał, uruchomienie tych oddziałów to wyraz polityki prorodzinnej, którą prowadzi gmina. Jednocześnie jest to poprawianie warunków zabawy i nauki naszym wyszkowskim dzieciom. Wspomniał, że za sukces ubiegłego okresu uważa utworzenie 4 oddziałów po części z wykorzystaniem istniejących zasobów placówek.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

1 393 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ferie 2015 – Wyszków

ZIMA  W  MIEŚCIE  ”  OFERTA   DLA UCZNIÓW  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  I GIMNAZJÓW  Z GMINY WYSZKÓW   F  E  R  I  E    ...

Zamknij