ggg ggg

Super Atrakcyjne Dni

Gmina Wołomin w bieżącym roku zaproponowała bardzo wiele ciekawych występów, konkursów, spotkań, koncertów. Dni Wołomina 2016 trwały tak naprawdę od 10 maja, a zakończyły się pełną wrażeń niedzielą 15 maja.

 

DSCF9064

 

10 maja można było wybrać się do Zespołu Szkół w Duczkach i zawalczyć w Turnieju Gier Stolikowych. 11 maja w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród i wyróżnień wernisaż wystawy zdjęć i dokumentów z archiwum Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie pt. „Nie tylko muzyka” oraz koncert współczesnej muzyki amerykańskiej w wykonaniu uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Wołominie. 12 maja w Zespole Szkół Nr 5 rywalizowano o Mistrzostwa Gminy Wołomin w dwa ognie klas 4, a w piątek 13 maja rano ZS Nr 5 zapraszał na „Igrzyska na piątkę!”, a wieczór był bogaty w różnorodne propozycje: Izba Muzealna Poświęcona rodzinie Wodiczków kusiła kolejnym wernisażem wystawy akwareli Anety Saks oraz benefisem Heleny Baronicz. Z koncertem o 20.00 z okazji Dni Wołomina wystartował Pub TAAKA RYBA i w tym samym czasie można było wybrać się do Centrum Informacji Turystyczno – Historycznej w Ossowie na spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem nt. „Jak czerpać dziś i w przyszłości z wielkiego zwycięstwa Polaków w 1920 roku?”. Weekend, czyli sobota 14 maja i niedziela 15 maja była mimo niezbyt sprzyjającej pogody pełna atrakcji. W sobotę mieszkańcy na ulicach Wołomina podziwiali konną defiladę w strojach z różnych epok, a uroczyste otwarcie Dni Wołomina zainaugurowała burmistrz Elżbieta Radwan. Podkreśliła znaczenie Dni Wołomina i życzyła wszystkim udanej zabawy, mimo niesprzyjającej pogody. Zakończono uroczyście Rok Akademicki Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego, a młodym absolwentom wręczono dyplomy. Przewidziano atrakcje dla rodzin – Teatr Złoty Dukat (spektakle), pokaz sekcji MDK, czyli sekcja taneczna „Szalone Dziewczyny” i pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira. Były oczywiście konkursy z nagrodami oraz Maraton ZUMBY przygotowany przez Life Art Studio. Spontanicznie podczas Dni Wołomina odbyła się licytacja na dalsze leczenie Eryka. Do licytacji wystawiony został m.in. wysokiej klasy rower miejski, rękawice Mariusza Wacha, czy też piłki z podpisami zawodników Legii. Uwieńczeniem wieczoru były występy dwóch zespołów: chóru gospel Sound’n’Grace oraz gwiazdy wieczoru LemOn. LemON to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. To uznanie branży (nagrody EMA 2013 i 2014, nominacja do Fryderyka, zespół roku 2014 wg. Radio Zet), Platynowe płyty „LemON” oraz „Scarlett”. To aż 7 wielkich przebojów w ciągu ostatnich dwóch lat „Będę z Tobą”, „Napraw”, „Nice”, „Wkręceni”, „Ake”, „Scarlett”, „Jutro”.
Całość prezentacji i pokazów na scenie koordynował i prowadził Wojciech Plichta.
Dla osób o innych zainteresowaniach przygotowano inne propozycje np. pokaz multimedialny „Pewnego RAzu w Wołominie. Historie dawne i dawniejsze o mieście i ludziach.” (Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich), Noc Muzeum w Ossowie oraz prezentacja filmu Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”.
15 maja od rana OSIR HURAGAN zapraszał na Mistrzostwa Ekstraklasy ZNTS – Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata IFMD – liga tańca sportowego, freestyle, hip-hop. Odbyła się również Msza święta w intencji mieszkańców, a po południu podwieczorek muzyczny dla dzieci „Muzyka polska” wykonawcy: Anna Kornacka – fortepian, Beata Kierzkowska – flet, Małgorzata Chmielewska – prowadzenie przygotowała Izba Muzealna Poświęcona Rodzinie Wodiczków.
W niedzielę warto było również wziąć udział w Pikniku Sąsiedzkim na pasażu w osiedlu Niepodległości. Wystąpiły dzieci z przedszkola „Bajka”, swoje programy przedstawiły sekcje z MDK: muzyczna, przygotowana przez Natalię Kaczorowską, sekcja taneczna prowadzona przez Halinę Ołdak, Akademia Cyrkowa, cheerleaderki. Były pokazy karate oraz brazylijskiej sztuki walki Capoeiry. O godzinie 19.00 wystąpili „The Postman” czyli Beatlesi z Polkowic. Zespół powstał w 1997r. Założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan Beatlesów i muzyki z tamtego okresu, który swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność.
To był bardzo bogaty i skierowany do różnorodnej publiczności program, z podziałem na różne grupy wiekowe o często skrajnie różnych gustach mieszkańców gminy. Należy docenić dbałość władz samorządowych i burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, o to, aby każdy mieszkaniec z chęcią uczestniczył w święcie – Dniach Wołomina i zapamiętał je na długo. /J.Cz./

 

Galeria Zdjęć

1 052 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto tak pięknie gra?

W ubiegłą niedzielę 15 maja 2016 r. odbył się II Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych.     Rozpoczęto paradą orkiestr,...

Zamknij