ggg ggg ggg

Sukces KURIERA

Jestem niezmiernie dumna z możliwości podzieleniem się z naszymi czytelnikami kolejnym sukcesem tygodnika „KURIER W – Wyszkowski, Węgrowski, Wołomiński, Legionowski, Ostrowski, Pułtuski …i Sąsiadów. Tygodnik regionalny”. PRZEKROCZYLIŚMY następną granicę, o której osiągnięciu wiele nieżyczliwych nam i zazdrosnych gazetek lokalnych może tylko pomarzyć! Była to nie tylko granica powiatu, ale i stale zwiększającego się nakładu gazety.

Tak wygląda 10.000 egz.

Rozpoczynając działalność w 2003 roku w Wyszkowie i powiecie z nakładem początkowym 1200 egz., nie przypuszczaliśmy, że za kilka lat będziemy mogli przekraczać najpierw granicę nakładu gazety poza liczbę 2000 egz., potem 4000 egz., 6000 egz. …., aby teraz wraz z numerem świątecznym wydawanym w marcu 2010 r. przekazać naszym czytelnikom 10.000 egz. KURIERA W…- Tygodnika regionalnego. Tu muszę sprostować jedną z nierzetelnych wyszkowskich gazet; KURIER WYSZKOWSKI został wydany 23 grudnia 2003 r. wraz z prezentem, czyli kalendarzem na rok 2004. Takich błędów nie powinna rozpowszechniać gazeta, która uważa się w Wyszkowie za „Jedynie słuszną” i „Najlepszą”, co do znudzenia już drugie dziesięciolecie wmawia mieszkańcom. Taka „wyjątkowa gazeta” powinna, chociaż podać swoje prawdziwe nakłady, bo o tym, aby zdradziła ile naprawdę sprzedaje gazet nie dowiemy się nigdy. Czasy się zmieniły, a lokalne gazety tego nie zauważyły. Powoływanie się również na badania poczytności gazety w roku 2006 (były wtedy wybory, ale jeszcze nie było naszej gazety, jako bezpłatnego tygodnika), to po prostu kpiny z inteligencji mieszkańców.

Zmiana KURIERA w gazetę bezpłatną spowodowana została potrzebą, którą zauważyłam ja, Janina Czerwińska, jako długoletni społecznik i rdzenny mieszkaniec Wyszkowa. Dzięki gazecie bezpłatnej kandydaci w wyborach samorządowych mogli zostać lepiej ocenieni przez większość społeczeństwa. Zamieszczaliśmy ogłoszenia wyborcze, artykuły i informacje, co było skuteczniejsze dzięki takiej formie gazety – każdy mógł ją otrzymać, a treści w niej zawarte docierały do wszystkich grup społecznych. Docieranie do dużej ilości osób wydało nam się słuszne, tym bardziej, że informacje ogłaszane w mediach ogólnopolskich stwierdzały spadek sprzedaży gazet (w granicach 30% nakładu). Tak, więc zamiast wzorem gazet lokalnych wydawać np. 2000 egz. gazety płatnej, aby sprzedać coś ok. 600 gazet, a pozostałe 70% wyrzucać do śmieci – podjęłam decyzję o wydawaniu gazety bezpłatnej dla mieszkańców. Kolejnym „strzałem w dziesiątkę” okazało się powiększenie zasięgu gazety, bo miasto zaczęło się zmieniać. Przybywało firm z zewnątrz, stawaliśmy się ośrodkiem, do którego przyjeżdżała okolica, wyszkowiacy przenosili się do innych, pobliskich miast. Uznałam, że jest to czas na promocję miasta, powiatu wyszkowskiego, całego regionu, bo wszędzie było widać rozwój, m.in. dzięki polityce samorządów i środkom unijnym. Teraz wszystkie miasta, powiaty, gdzie ukazuje się nasz KURIER W.. – uważamy za swoje. Czy można stawiać gazecie zarzut, że nie zatrzymała się na jednym mieście? Że nie jest zamknięta? Że zamiast wzorem, małych gazetek lokalnych opisuje życie wielu sąsiadujących ze sobą, przenikających się społeczność?  Zmieniliśmy nazwę i informujemy, o radościach, problemach SĄSIADÓW, od Gminnego Ośrodka w Somiance, aż po ratusz w Legionowie.
Wiele złośliwości i zawiści brzmi w słowach różnych osób pod adresem KURIERA, ale proszę pamiętać, o tym, że nigdy nie oszukujemy naszych czytelników i reklamodawców.

Dlatego też chcę pokazać obok, na zdjęciach, jak wiele Państwu oferujemy. Te olbrzymie stosy gazety wydawane jest, co tydzień (za wyjątkiem świąt) i przekazywane do naszych stałych punktów na terenie sześciu powiatów. Jeżeli ktoś ma wątpliwości zapraszamy w każdy wtorek między godz. 7.15, a 8.00 do redakcji przy ul. Warszawskiej 22 w Wyszkowie. Można osobiście policzyć nakład gazet, a przy okazji wziąć udział w rozpakowaniu i rozdzieleniu gazet na trasy. Jest to naprawdę ciężka praca!
Podkreślam, że nasza wyszkowska gazeta jest największą w tym rejonie Mazowsza gazetą bezpłatną. W wielu miejscowościach jest JEDYNĄ gazetą bezpłatną. Jest gazetą lubianą i chętnie czytaną przez mieszkańców miast, miasteczek i wsi na tym terenie, więc w najbliższych miesiącach zamierzamy zwiększać ilość gazet trafiających do czytelników, zmieniać jej wygląd i rozszerzać tematykę. Niech Was nie zwiedzie jej wygląd, gdyż dbamy, aby wewnątrz znajdowało się dużo wiadomości. Zawsze jest ok. 40 – 45 artykułów opisujących różne sprawy i zdarzenia. Bądźcie z nami – bo warto. Zmienia się Wasze życie – zmieniamy się i my.
Janina Czerwińska
Redaktor Naczelny
Właściciel KURIERA W…
– Tygodnika regionalnego

siedziba redakcji:

07-200 Wyszków
ul. Warszawska  22
czynne: pon.-pt. 9.00-17.00, sobota 10.00 – 14.00
tel./fax: (29) 742-90-60
tel. 667 137 952,  500 465 410
e-mail: kurier-w@o2.pl

4 730 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na