ggg ggg

Sukces dziewcząt z pomponami, czyli mistrzostwa Polski w Łochowie (18.03.2014)

Ponad 1000 dziewcząt, uczestniczek XVII Mistrzostw Polski Cheerleaderek walczyło w ubiegły weekend o puchary i medale, prezentując się w układach zespołowo i duetach.

Organizatorami imprezy, która zagościła 15 i 16 marca 2014 r. w Łochowie byli Urząd Miasta i Gminy Łochów, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej i Publiczne Gimnazjum w Łochowie oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Hala sportowa przy LO w Łochowie zapełniła się po brzegi widzami. Pierwszego dnia na trybunach zasiadło ponad 700 osób, drugiego zabrakło biletów dla chętnych do podziwiania wyjątkowo widowiskowych pokazów młodych wykonawczyń.


Mistrzostwa Polski rozgrywane były w 3 dywizjach: POM Dance, CHEER Dance, CHEER – w następujących konkurencjach: pom dance: duety i zespoły, cheer dance: duety i zespoły, group W dywizji pom dance rozegrane zostaną w 4 kategoriach wiekowych: juniorzy Młodsi (do 13 roku życia włącznie), juniorzy (od 14 do 16 roku życia włącznie), seniorzy (od 17 do 29 roku życia włącznie), seniorzy II (od 30 roku życia).
Po rozpoczęciu występu zespołu i jego zawodnicy nie mogą przemieszczać się poza obręb parkietu o wymiarach 12m x 12m. Mogą stosować rekwizyty w zależności od formacji. W Pom Dance i Cheer Dance jedynym dopuszczalnym rekwizytem są dwa pompony. W konkurencjach cheer all girl i cheer mix dopuszczalne są pompony, flagi, banery, tablice z hasłami, tuby. Dlatego mistrzostwa rozgrywane w Łochowie były tak widowiskowe i barwne. W konkurencjach group stunt all girl i group stunt mix stosowanie rekwizytów jest zabronione. Każdy pokaz ma ściśle określony czas oraz określone figury i elementy układu choreograficznego. Stroje również podlegają ścisłym rygorom.


Mistrzostwa otworzyli organizatorzy: burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł, dyrektor LO Andrzej Suchenek, dyrektor Gimnazjum Andrzej Nowotka oraz przesz Polskiego Stowarzyszenia Cheerladerek Bartosz Penkala. Po zakończeniu eliminacji ogłoszono wyniki, a burmistrz, dyrektorzy i prezes wręczyli zawodniczkom nagrody, puchary, medale i dyplomy. Nagrody wręczali także sponsorzy imprezy. Za uzyskanie I – III miejsca zawodniczki otrzymały puchar i nagrody rzeczowe, z IV – VI miejsce – medale, puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostałe – pamiątkowe medale.
Pierwszego dnia w kategorii Group Stunt All Girls Senior „Iskra” z Łochowa zajęła IV miejsce.


Z Łochowa w mistrzostwach udział wziął również zespół „Jedyneczki” i zajęły V miejsce w kategorii Cheer Dance Junior Młodszy.
„Jedyneczki” w duetach junior młodszy nie zakwalifikowały się. Zespół „Olimpia” z Gimnazjum w Łochowie również nie zakwalifikował się (kategoria Cheer Dance Junior), podobnie jak „Iskra” z LO w Łochowie w kategorii senior. Łochowskie dziewczęta Oliwia Jabłońska i Sandra Zalewska startujące w kategorii Duety Cheer Dance Junior Młodszy również nie zajęły punktowanego miejsca. Jednak składamy gratulacje za udział w tej niezwykle ciekawej imprezie, która zadomowiła się w Łochowie i życzymy sukcesów w następnych startach. Życzenia i gratulacje złożył wszystkim zawodnikom gospodarz imprezy burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł, który wraz z członkiem Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską oraz cheeryderkami z Łochowa pozował do pamiątkowego zdjęcia. /J.Cz./

Galeria zdjęcia

1 028 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„S. Kobyliński i L. Maciąg. Wielcy twórcy naszego regionu.” (18.03.2014)

15 marca 2014 w MIGOK Łochów miało miejsce otwarcie wystawy „S. Kobyliński i L. Maciąg. Wielcy twórcy naszego regionu.” Pokazanie...

Zamknij