ggg ggg ggg ggg

STRONGMAN CUP II

W dniu 31 lipca w Tuchlinie odbył się „Piknik Rodzinny” połączony z zawodami dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Brańszczyk, pod nazwą „ STRONGMAN CUP II”. Organizatorami była Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchlinie i Rada Sołecka miejscowości. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem wójta gminy Brańszczyk pana prof. Wiesława Przybylskiego.

Piknik rozpoczął się zawodami dla dzieci. Dzieci musiały pokonać dwie konkurencje sportowe na czas. Wśród dziewcząt zwyciężyły: I miejsce – Gabriela Maciejewska, II – Sara Lasota, III – Amelia Podleś. Wśród chłopców rywalizację wygrali: I miejsce – Kacper Dąbek II – Dawid Pałubiński, III – Stanisław Maciejewski. Dzięki naszym partnerom dzieci nie miały czasu na nudę. Firma PROJEKT ZABAWA zapewniła dzieciom darmowe zjazdy na pompowańcach, Gminne Centrum Kultury, Sporu i Turystyki zadbało o różnego rodzaju zabawy, które prowadził wesoły klaun. Malowaniem buziek naszych milusińskich zajęła się Weronika Bloch (za co serdecznie dziękujemy), a nad poprawnością przebiegu zawodów, zarówno dla dzieci jak i strażaków czuwali członkowie Stowarzyszenia BOCIAN KRiS. Konkurs strzelecki z broni pneumatycznej dla dzieci i dorosłych przeprowadziła grupa NARADA EXTREME. 1. miejsce wśród dzieci z dorobkiem 17 pkt. zdobyła Alicja Podleś, a wśród dorosłych z 19 pkt. zwyciężył Andrzej Szydlik. Szczególne słowa uznania należą się mieszkańcom Tuchlina, którzy służyli pomocą w przygotowaniu tej imprezy. Część przekazała wsparcie finansowe, inni przekazali fanty na loterię, niektóre osoby pomagały fizycznie, a inni mieszkańcy przyszykowali różnego rodzaju pyszne potrawy. Przez całą imprezę można było wrzucać do puszek oznaczonych „POMAGAM DAWIDOWI” pieniążki, a w zamian za to można było skosztować wypieków lub innych potraw przygotowanych przez mieszkańców Tuchlina i Koło Gospodyń Wiejskich Nadburzanki.
Podczas trwania pikniku odbył się pokaz ratownictwa medycznego z udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili go przeszkoleni strażacy z OSP Brańszczyk i OSP Trzcianka.
Do rywalizacji w zawodach STRONGMAN CUP II zgłosiło się pięć drużyn OSP z naszej gminy. Konkurencje potwierdzały niebywałą siłę, sprawność i szybkość strażaków. Nazwy konkurencji: strażacki bal, przeciągnie wozu OSP, spacer strażaka i ratowanie kotka. We wszystkich konkurencjach liczył się czas.
Indywidualnie zwyciężyli:
1 miejsce – dh Cezary Macioch OSP UDRZYN;
2 miejsce – dh Dariusz Kowalski OSP BRAŃSZCZYK;
3 miejsce – dh Dominik Sówka OSP UDRZYN.
Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce – OSP Udrzyn, druhowie: Paweł Soszka, Cezary Macioch, Kacper Prabucki, Dominik Sówka;
2 miejsce – OSP Brańszczyk, druhowie: Dominik Kowalski, Rafał Kowalski, Dariusz Kowalski, Łukasz Błoński;
3 miejsce OSP Trzcianka, druhowie: Jerzy Konarzycki, Cyryl Sarbiewski, Filip Zdziarstek, Dawid Mejer;
4 miejsce – OSP Poręba, druhowie: Tomasz Osowiecki, Kamil Pakieła, Cezary Leszczyński, Krystian Kamiński;
5 miejsce – OSP Tuchlin, druhowie: Rafał Rosiński, Marcin Kaczkowski, Adam Bednarczyk, Marek Pałubiński.
OSP Tuchlin i rada sołecka Tuchlina przygotowała loterię fantową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowano około 300 losów (po 5 zł); Nagrody na loterię przekazali mieszkańcy Tuchlina, działkowicze oraz firmy sponsorujące imprezę. Po zakup losów ustawiła się ogromna kolejka. Wieczorem wśród uczestników loterii rozlosowano nagrody główne: rower, odkurzacz i specjalny komplet kluczy.
Pod koniec imprezy uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej z opisem historii miejscowości dokonali wójt Wiesław Przybylski, ks. proboszcz Andrzej Grzybowski i ks. Marcin Kaczyński z Poręby oraz pochodzący z Tuchlina ks. Wojciech Zyśk, proboszcz parafii Somianka.
Mieszkańcy i goście będący na pikniku w Tuchlinie okazali wielkie serce. Dla Dawida Kępki, 13- letniego mieszkańca naszej miejscowości, który jest sparaliżowany i już nigdy nie będzie chodził, udało się zebrać 3124,34 zł. Pieniążki te zostaną przeznaczone na przystosowanie łazienki dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Wszystkim darczyńcom składamy najserdeczniejsze podziękowania.
Szczególne podziękowania należą się organizatorom za przygotowanie pikniku, który mam nadzieję wejdzie w coroczny kalendarz imprez w gminie Brańszczyk. Składam również podziękowania dla mieszkańców Tuchlina za wsparcie.
Dziękujemy panu wójtowi Wiesławowi Przybylskiemu za objęcie imprezy honorowym patronatem i wsparcie finansowe.

Dziękujemy naszym partnerom za owocną współpracę: NARADA EXTREME , GCKSiT, Stowarzyszeniu BOCIAN KRiS i PROJEKT ZABAWA.
Dziękujemy sponsorom za przekazane środki finansowe i rzeczowe (nagrody na loterię) :
FANEX, Bank Spółdzielczy w Brańszczyku, APPETITA, MKWiD Arkadiusz Pyśk, AKMA reklama i poligrafia, Piekarnia Białebłoto PONICHTERA, KWANT hurtownie elektryczne, JAWOR S.C. auto części Brańszczyk, Hurtownia WERA, Agroturystyka u Kaflika, ADROL Adam Wiśniewski, AD MASTER Adam Sobieski, Stajnia u Sobieskich, LAMAR salon fryzjerski, Kajaki WYPOŻYCZALNIA u BANANA, Sklep spożywczy LOBO.

/Relacja: Krzysztof Podleś sołtys wsi Tuchlin/

1 224 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poradnia Pulmonologiczna i Diabetologiczna w nowej siedzibie!

Od 2 sierpnia mieszkańcy Powiatu Wyszkowskiego mają możliwość korzystania z nowej, wygodniej siedziby Poradni Pulmonologicznej i Poradni Diabetologicznej! Działające w...

Zamknij