ggg ggg
ggg ggg

Strażacy z całego powiatu wołomińskiego podzielili się opłatkiem w Radzyminie

W minioną sobotę, 8 grudnia w gmachu strażnicy OSP Radzymin, odbyło się wigilijne spotkanie strażaków-ochotników z terenu powiatu wołomińskiego, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

SONY DSC

Uroczyste spotkanie wigilijne, które odbyło się w ubiegłosobotni wieczór, zgromadziło w nastrojowej Sali Bankietowej „I Piętro”, mieszczącej się w gmachu strażnicy OSP Radzymin licznie przybyłych Rycerzy Świętego Floriana z terenu powiatu wołomińskiego.
Wśród nich znaleźli się włodarze gmin, noszący na co dzień mundury strażaków-ochotników: wójt Dąbrówki dh Radosław Korzeniewski, wójt Jadowa dh Dariusz Kokoszka, burmistrz Tłuszcza, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie dh Paweł Bednarczyk oraz nowy wójt Poświętnego dh Sylwester Niźnik, któremu serdecznie pogratulowano zwycięstwa w tegorocznych wyborach samorządowych.
Wśród przybyłych gości znaleźli się również: burmistrz Zielonki Kamil Michał Iwandowski wraz z radnym Rady Miasta Zielonka Piotrem Pietruszką, dziekan radzymiński ks. prał. Stanisław Popis, Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki, oraz inspektorzy ds. Obrony Cywilnej, Obronności, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony P-poż w Radzyminie – asp. szt. Dariusz Dąbkowski wraz z Tomaszem Bielcem.
Serdecznego powitania zgromadzonych dokonał współgospodarz uroczystego spotkania Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Radzyminie, a zarazem Skarbnik w strukturach Zarządu Oddziału Powiatowego dh Tomasz Żmijewski.
– Dziękuję, że zechcieliście przyjechać tu, do Radzymina, żeby jak co roku podzielić się opłatkiem, żeby sobie złożyć życzenia i żeby swoją obecnością zaświadczyć, że nadal stanowimy tą wielką, piękną strażacką rodzinę, która swoich mundurów się nie wstydzi. Jesteśmy dumni, że mundur strażaka-ochotnika wciąż cieszy się w społeczeństwie największym zaufaniem – powiedział dh Tomasz Żmijewski, a następnie dodał: – Warto podkreślić, że spotykamy się w roku szczególnym, roku jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którego obchody włączyliśmy się poprzez szereg działań.
Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie dh Paweł Bednarczyk, który przybliżył zgromadzonym nie tylko inicjatywy podejmowane przez druhów w ramach obchodów stulecia Odzyskania Niepodległości, ale też przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP za okres od 13.01. – 8.12.2018 r.
– Chciałbym podziękować wszystkim druhnom i druhom za aktywny udział w przedsięwzięciach związanych z jubileuszem 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękuję również wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym we współpracę z Zarządem OP ZOSP RP w Wołominie i jednostkami OSP z terenu powiatu. Dziękuję Komendantowi Powiatowemu PSP Wołomin, byłemu staroście Kazimierzowi Rakowskiemu i Zarządowi Powiatu, jednocześnie licząc na dobrą współpracę z nowymi władzami powiatu. Dziękuję władzom samorządowym kadencji 2014-2018 za wsparcie okazywane jednostkom oraz nadleśniczemu Nadleśnictwa Drewnica Arturowi Delegaczowi. Korzystając z okazji pragnę pogratulować dh Konradowi Karasiewiczowi uzyskania odznaki Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Postawa naszego kolegi jest godna naśladowania – mówił dh Paweł Bednarczyk, który na zakończenie swojego wystąpienia złożył zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Serdeczne życzenia pod adresem strażaków-ochotników przekazał także Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki, który w swoim wystąpieniu przypomniał, iż od początku 2018 r. na terenie naszego powiatu zanotowano już ponad 2700 zdarzeń.
– Wszędzie, gdzie jest potrzeba niesienia pomocy tam się pojawiamy. Ludzie postrzegają nas dobrze i obyśmy tego zaufania nie utracili. Dziękuję Wam za tą pracę i służbę, życzę wytrwałości w tej niełatwej działalności – mówił Komendant życząc, aby nadchodzące Boże Narodzenie strażacy spędzili w rodzinnym gronie, w atmosferze odpoczynku, ale jednocześnie w gotowości do podjęcia działań. Mam nadzieję, że nigdy nie zabraknie nam energii, żeby nieść ludziom pomoc – mówił mł. bryg. Andrzej Wysocki, po wystąpieniu którego głos zabrał Dariusz Dąbkowski, aby przekazać okolicznościowe życzenia od nieobecnego na spotkaniu burmistrza Radzymina.
Na zakończenie oficjalnej części uroczystości słowem duszpasterskim ze strażakami podzielił się ks. prał. Stanisław Popis. – Żeby ta chęć pomocy w Was nie ustawała, bo jesteście tak bardzo potrzebni jak ten chleb, którym jest Chrystus. Niech Pan Bóg Wam błogosławi – mówił dziekan radzymiński błogosławiąc opłatek, którym następnie podzielili się strażacy.
Po wspólnym zaśpiewaniu kolęd i złożeniu sobie życzeń przy opłatku, strażacka brać powiatu wołomińskiego w rodzinnej atmosferze zasiadła do wigilijnej wieczerzy. Zgodnie ze staropolską tradycją, na stole zostawiono puste nakrycie. A nawet kilka – dla nowych władz powiatu wołomińskiego i gminy Radzymin, których ani jeden przedstawiciel nie znalazł czasu, by tego wieczoru spotkać się ze strażakami.

W imieniu redakcji, wszystkim Druhnom i Druhom ziemi wołomińsko-radzymińskiej życzymy Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku!

/Rafał S. Lewandowski/

796 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister środowiska: Mamy świadomość wyzwań.

3 grudnia oficjalnie rozpoczął się globalny szczyt klimatyczny ONZ – COP24. W ceremonii otwarcia wzięli udział m.in. Prezydent RP Andrzej...

Zamknij