ggg ggg ggg

Strażacy będą mieli nowe wozy i sprzęt do ratowania mienia

18 września 2019r. o godzinie 18:30 w Sali Konferencyjnej odrestaurowanego budynku dworca kolejowego w Łochowie Anna Król Prezes WFOŚiGW w Warszawie w obecności Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wicemarszałek Senatu Marii Koc podpisała umowy ze strażakami z terenu powiatów: garwolińskiego, mińskiego, węgrowskiego i siedleckiego na zakup nowych wozów i specjalistycznego sprzętu ratowniczego .


Pomoc finansową w kwocie dotacji 400.000,00 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym otrzyma jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kotunia w powiecie siedleckim i Miedzna w powiecie węgrowskim. Ponadto 10 jednostek otrzyma w sumie 250.000,00 zł na zakup m.in. sprzętu ratowniczego i ubrań specjalistycznych.
Celem tego wsparcia jest unowocześnienie wyposażenia ratowniczego służb powołanych do zapobiegania, ograniczania i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii, umożliwiającego zwiększenie skuteczności działania. Realizacja przedsięwzięć przyczyni się do usprawnienia działań ratowniczych oraz wzrostu możliwości szybkiej likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

/Info/

476 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tłuszcz stał się muzyczną stolicą Mazowsza!

15 września 2019 r. do Tłuszcza zawitało dziewięć fantastycznych orkiestr dętych z całego regionu rywalizując o tytuł najlepszej orkiestry dętej...

Zamknij